Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

Spectrul Realității

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Horoscop
Cei mai activi postatori ai saptamanii
TheMasterOfShadows

Hades

Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» SALUT OAMENI BUNI!
Mier Dec 13, 2017 9:42 pm Scris de Hades

» Regulament Anime
Mier Noi 29, 2017 12:00 pm Scris de Hades

» Parea sa fie o noapte normala.
Mier Noi 15, 2017 9:18 pm Scris de galeria54

» Vera Renczi
Mar Oct 31, 2017 5:46 pm Scris de Alex.

» Intamplare cu o fantoma
Sam Oct 28, 2017 10:50 pm Scris de Kagome San

» Hollywood Undead - V (Album)
Vin Oct 27, 2017 6:59 pm Scris de Hades

» Hide and Shriek
Vin Oct 27, 2017 4:35 pm Scris de Alex.

» Amnezia -Edit- after 2 years
Sam Oct 14, 2017 11:28 pm Scris de Ave Andreea

» Dupa ce adorm
Mar Oct 10, 2017 7:45 pm Scris de Ave Andreea

» Prietenul care mă însoțește mereu
Lun Oct 02, 2017 9:10 pm Scris de Alex.

» Povești de groază scurte
Lun Oct 02, 2017 7:12 pm Scris de Hades

» Sara Is Missing
Lun Oct 02, 2017 7:08 pm Scris de Hades

» The Fat man
Lun Oct 02, 2017 4:01 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Mlastina groazei
Lun Oct 02, 2017 3:50 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Colecţie de poveşti de groază
Mar Sept 26, 2017 11:43 pm Scris de Hades

» Hanako-San
Sam Sept 23, 2017 2:25 pm Scris de Hades

» Cerere Alle
Vin Sept 22, 2017 3:09 pm Scris de Hades

» REGULAMENT STAFF + MODEL
Mier Sept 20, 2017 6:52 pm Scris de Hades

» REGULAMENT FORUM
Lun Sept 18, 2017 6:44 pm Scris de Any si Dali

» Modern Educayshun (wtf is this)
Lun Sept 18, 2017 11:06 am Scris de Any si Dali

Merry Christmas

Distribuiţi | 

Răzbunarea unui vampir

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Ionutz
Veteran
Veteran

Reputatie : 67
Data de inscriere : 25/09/2014
Varsta : 20
Localizare : in spatele tau

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   Mar Oct 14, 2014 8:44 pm

pune next repede terog repede
e super tare
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
anddrey
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/10/2014

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   Mar Oct 14, 2014 11:51 pm

Una dintre cele mai bune povesti cu vampiri...felicitari
Sus In jos
Eli 1
Expert
Expert

Reputatie : 13
Data de inscriere : 18/02/2014
Localizare : Peste tot,nu scap nici cel mai mic loc

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   Vin Oct 17, 2014 10:45 pm

Ai niste povesti de groaza super! Nu prea am vazut greseli si te rog continua!
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer

Reputatie : 481
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 17
Localizare : Într-un loc lipsit de viaţă.

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   Sam Oct 18, 2014 3:40 pm

Știi cât îți ador povestea nu?Normal că știi :3 Alle iubește povestea ta :O Hahaha și acum Alle așteaptă next cu nerăăbdare,capitolul 20 cred că e ultimul capitol nu?Și apoi sezonul 2 :3 Dadadada abeaaaa aștept.

Poisoned
Corector
Corector

Reputatie : 24
Data de inscriere : 06/03/2014
Localizare : Sub tine :D

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   Dum Oct 19, 2014 6:12 pm

Acum!!Pune Next acum! Imi place la nebunie povestea. Esti foarte talentata. Acum Next.

Veteran
Veteran

Reputatie : 12
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 24
Localizare : Pe Marte..:o3

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   Vin Oct 24, 2014 9:19 pm

Capitolul 20-Moartea ultimului duşman  

Am părăsit subsolul conacului lăsându-l pe Luis să ţipe de durere şi m-am dus împreună cu cei trei vampiri în centrul oraşului, unde peste exact o oră urma să ţin un discurs la care vor fi prezenţi toţi locuitorii.
-Eşti sigură că vrei să le spui cine eşti defapt?
-Da Casian, e timpul ca oamenii din acest oraş să afle cine sunt eu defapt.
-Bine atunci, să mergem. Peste 40 de minute urmează să-ţi ţi discursul.
Minutele au trecut atât de repede încât am avut senzaţia că am folosit o maşină a timpului pentru a călători în viitor, iar eu mă aflu acum în faţa întregului oraş, unde peste exact un minut urmează să ţin un discurs.
-Bună ziua, spun eu. Ştiu că voi ma cunoaşteţi sub numele de Renata Montero, doar că eu nu sunt cine credeţi voi. Dar, înainte de a-mi dezvălui adevărata identitate în faţa voastră, a tuturor, vreau să vă povestesc o întâmplare care a avut loc acum 10 ani, pe când eu aveam doar 11 ani. Pe atunci, în locul în care e acum conacul Fortăreaţa, era un alt conac în care locuia o familie de vampiri, familia Rodriguez, care era formată din:Basil, Isaura-soţia acestuia, Artemis-fiica cea mare şi Veronica-mezina familiei. Cei din familia Rodriguez nu au ucis nici un om, dar cu toate astea, Luis Miller, Dean Turner şi Edith Harris s-au gândit să-i ucidă, aşa că într-o seară cei trei au profitat de faptul că au fost invitaţi la conac şi au provocat o explozie în care sperau să-i ucidă pe cei patru membri ai familiei Rodriguez, doar că nu au reuşit să-i omoare pe toţi, mezina a supravieţuit şi se află chiar acum în faţa voastră, eu sunt Veronica Rodriguez.
-De ce nu ai spus nimic până acum şi ce s-a întâmplat cu cei trei care ţi-au ucis familia? mă întreabă unul dintre locuitorii oraşului.
-Nu am spus nimic până acum, deoarece trebuia mai întâi să scap de duşmanii mei. Şi în ceea ce îi priveşte pe ei, Edith Harris şi Dean Turner sunt morţi de ceva timp, iar Luis Miller îi va urma în curând.
-Ce se va întâmpla cu proprietăţile lor? mă întreabă o femeie din mulţime.
-Toate proprietăşile lor sunt acum ale mele. Clubul şi mina, care oricum aparţinea familiei mele vor rămâne exact aşa cum sunt, dar pe pământurile pe care a fost cândva moşia lui Dean Turner am să construiesc un spital pentru ca cei bolnavi să nu mai fie nevoiţi să meargă în alte oraşe pentru a primi tratament, o şcoală pentru copii şi un cămin pentru cei fără adăpost, de asemenea voi angaja personal pentru spital şi şcoală, iar cei care au experienţă în unul dintre cele două domenii sunt rugaţi să mă contacteze.
O lună mai târziu, am mers din nou la subsol să mai smulg o bucată din corpul lui Luis, iar acum ultima parte rămasă intactă a fost zona lui preţioasă, pe care când eu am pus cleştele, Luis şi-a dat ultima suflare.
Împreună cu Roman şi Casian am dezlagat cadavrul acestuia şi l-am incendiat, iar când am mai rămas doar cenuşa din el, am adunat-o şi am aruncat-o la gunoi, unde îi era locul.
După şase luni, cele trei construcţii de pe pământurile care au fost cândva ale lui Dean Turner au fost finalizate, iar eu acum mă aflu alături de Casian, Roman şi Sofia în faţa  mormântului  familiei mele.
-Mamă, tată şi surioară, acum vă puteţi odihni în pace, morţile voastre au fost răzbunate.
O săptămână mai târziu eu m-am căsătorit cu Casian, iar Sofia cu Roman şi tot oraşul a fost prezent la dubla nuntă.

Numele meu e Veronica Altamira-Rodriguez şi la începutul poveştii vă spuneam că singurul meu scop în viaţă este să-i distrug pe cei trei care mi-au ucis familia. Ei bine, eu mi-am îndeplinit scopul şi mi-am găsit fericirea alături de Casian, iar povestea mea despre răzbunare se termină aici.

Ce se întâmplă în sezonul 2:La doi ani după ce îţi răzbună familia, Veronica află că ea şi Casian vor deveni părinţi, iar la câteva ore după aflarea veştii că va fi mamă, Veronica e vizitată de fantoma surorii sale care o avertizază că răul o pândeşte şi vrea să o distrugă. După nouă luni de la vizita lui Artemis, Casian şi Veronica devin părinţii unei fetiţe blonde cu ochii roşii căreia îi pun numele Maria-Alejandra. La numai câteva ore după naştere, micuţa Maria e răpită şi tot de atunci părinţii ei încep să o caute. Câţiva ani mai târziu Casian şi Veronica sunt invitaţi la petrecrea de 18 ani a Annei Rivas, nepoata avocatului lor, Cristobal Rivas. În timpul petrecerii, Anna se apropie de Casian mai mult decât ar fi normal, lucru pe care îl observă şi Veronica care abia se abiţine să nu o ucidă pe fată. Câteva zile mai târziu, fără să ştie că fata pe care voia să o ucidă a fost victima unui accident, Veronica se oferă ca donator de sânge voluntar, iar în urma unui test  află că era cât pe ce să-şi ucidă propria fiică.
Descoperind că Cristobal Rivas este defapt duşmanul ei, Veronica împreună cu Casian, începe un nou plan de răzbunare, dar furia celor doi nu se revarsă doar asupra avocatului ci asupra întregii lui familii.

Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   Sam Oct 25, 2014 4:20 pm

Răzbunarea unui vampir Sezonul 2:Furie dezlănţuită

Capitolul 1-Musafirul din grădină

Au trecut 2 ani de când mi-am răzbunat familia şi mi-am găsit fericirea alături de Casian-vampirul blond cu ochi albaştri de care m-am îndrăgostit la prima vedere.
În această dimineaţă, port o rochie de culoarea safirului pe care am accesorizat-o cu o pereche de sabdale de aceaşi culoare şi o poşetă de o nuanţă puţin mai deschisă, o brăţară din aur alb şi un colier încrustat cu safire-sincer eu nu am înţeles niciodată persoanele care sunt înnebunite după diamante.
-Doamnă Veronica, spune Layla, una dintre menajere. Domnul Casian întreabă dacă sunteţi gata.
-Desigur, cobor chiar acum.
În timp, ce coboram scările am început să mă gândesc la ultimele două zile în care am avut parte de ceea ce sincer nici nu bănuiam că e posibil-greţuri şi ameţeli, întârzierea ciclului-habar nu aveam ce înseamnă toate aceste simptome şi deşi am învăţat câte ceva despre ele în timpul şcolii, tot am fost surprinsă când le-am simţit pe pielea mea.
-În sfârşit ai ajuns, spune Casian. Să mergem, doctorul Anderson ne aşteaptă.
Doctorul Anderson era un om de vreo 42 de ani, înalt cam de 1,80 cm. Avea părul brunet cu câteva fire albe şi ochi căprui. Acest doctor era contactat mai des în problemele vampirilor decât în cele ale oamenilor, iar acum era rândul meu să devin pacienta lui.
Când am ajuns la spital şi i-am spus unei asistente că-l căutăm pe doctorul Anderson, aceasta ne-a făcut semn s-o urmăm.
Am străbătut împreună cu ea colidorul lung al spitalului până am ajuns în dreptul unei uşi pe care scria Thomas Anderson, iar Casian începuse să bată la acea uşă în timp ce asistenta se scuză şi plecă.
-Intraţi, spune doctorul din spatele uşii închise.
Casian deschide uşa şi mă lasă pe mine să intru prima după care mă urmează şi închide uşa în timp ce doctorul se ridică în picioare şi ne salută politicos.
-Presupun că soţia mea ţi-a spus despre ce e vorba.
-Defapt, i-am spus doar că voi veni la un control. Nu am vrut să dau detalii la telefon.
-Spuneţi-mi vă rog ce probleme aveţi, spune doctorul privindu-mă atent.
I-am doctorului ce mi se întâmplă iar el mi-a aruncat o privire care m-a făcut să înţeleg că nu întâlnise până acum un vampir care să aibă simptomele menţionate de mine.În cele din urmă, Anderson revine cu picioarele pe pământ şi-mi face o ecografie.
-Felicitări, spune el într-un târziu. O să aveţi un copil, sunteţi însărcinată în două săptămâni.
Casian nu înţelegea cum e posibil acest lucru deoarece el era un vampir care a fost cândva om şi în mod normal, acest tip de vampiri nu pot avea copii.
-Puteţi avea copii, îi spune doctorul lui Casian. Dacă aţi băut din sângele unui vampir pur-sânge.
-Asta explică multe, spune Casian. Acum 2 ani am băut din sângele soţiei mele, iar ea e un vampir pur sânge.
Când am ieşit din cabinetul lui Anderson, atât eu cât şi Casian arătam de parcă ne lovise un fulger al fericirii, vestea că vom fi părinţi era cea mai frumoasă veste pe care am primit-o vreodată.
Câteva ore mai târziu am ajuns acasă, unde toţi au ieşit în întâmpinarea noastră, lucru care nu se întâmplase până acum.
După ce am fost felicitaţi de fiecare dintre cei şase care ne aşteptau, eu şi Casian am mers în camera noastră şi am început să avem o discuţie legată de camera copilului pe care-l port în pântece. Eu spuneam să decorăm o cameră pentru fete, iar Casian spunea să decorăm o cameră pentru băieţi.
-Va fi fată, spun eu.
-Va fi băiat, mă contrazice Casian.
-Şi dacă o să fie gemeni, fată şi băiat? întrebă Roman intrând în camera noastră însoţit de Sofia.
-Atunci, spun eu. Putem decora o jumate de cameră pentru fete şi cealaltă jumate pentru băieţi.
-Nu, spune Casian. Aşa au făcut şi părinţii mei cu mine şi cu soră-mea şi o dădeam cu capul de pereţi, aruncam cu jucări în ea, mai continui?
-Bine, spun eu. Am înţeles, camere separate.
După ce am încheiat discuţia legată de camera copilului-nu ştiu cum a ajuns Roman la concluzia că voi avea gemeni, dar sincer mi-ar plăcea acest lucru-eu m-am pus să mă odihnesc fiindcă mă simţeam puţin ameţită.
Câteva ore mai târziu mi-am luat o carte şi am ieşit în grădină, m-am aşezat pe o bancă şi am început să citesc, dar după câteva pagini mi-am pierdut interesul aşa că am pus un semn la pagina la care am rămas, am lăsat cartea pe bancă şi m-am ridicat.
Am început să privesc în jurul meu şi am făcut câţiva paşi până am ajuns la mormântul familiei mele, unde am stat şi am privit cele trei tufe de trandafiri minute în şir, iar în cele din urmă am închis ochii şi am început să mă gândesc la momentele în care mă jucam cu sora mea în această grădină.
Când mi-am deschis ochii am văzut stând cu spatele spre mine şi privind trandafirii o tânără îmbrăcată în alb.
-Cine eşti? o întreb eu.
Tânăra s-a aplecat asupra trandafirilor şi s-a întors cu faţa spre mine abia când am făcut un pas spre ea şi atunci eu mi-am dat seama că musafirul din grădină era chiar sora mea.
-Artemis, spun eu mergând mai aproape de ea.
-Surioară, mă bucur să văd că te-ai întors aici şi că ne-ai răzbunat.
Eu nu am mai spus nimic, doar am încercat să o îmbrăcişez, dar la ce bun? Nu am reuşit nimic altceva decât să trec prin ea, ajungând astfel spate-n spate.
Când m-am întors din nou spre ea, dispăruse şi în locul ei am găsit un bilet pe care scria "Dragă surioară, probabil că nu o să ne mai vedem niciodată, însă vreau să ştii că eu, mama şi tata veghem asupra ta şi suntem fericiţi să vedem că ţi-e bine. Însă răul te pândeşte şi vrea să te distrugă, dar tu trebuie să ai grijă de copilul pe care-l porţi în pântece fiindcă îţi va aduce multe bucurii. Artemis."
Am mai citit odată biletul, apoi m-am întors în conac cu el în mână , iar Casian mi-a spus că arăt de parcă aş fi văzut o fantomă, lucru care era adevărat, am văzut-o pe sora mea, pe Artemis
Le-am arătat lui Casian, Sofiei şi lui Roman biletul, iar Sofia, după ce l-a citit m-a întrebat de unde ştiu că Artemis l-a scris.
-Aş recunoaşte scrisul ei şi dintr-o mie, ea a scris acest bilet. Şi de acum înainte o să fim cu ochii în patru fiindcă, deşi principalii mei duşmani sunt morţi, nu putem ştii niciodată cine ne pândeşte din întuneric.
-Aşa e, spune Casian luându-mă în braţe şi ducându-mă în camera noastră, unde eu am lăsat biletul scris de sora mea pe dulăpiorul de lângă pat înainte de a adormi.
A doua zi când m-am trezit Casian tocmai îşi deschidea ochii, iar eu, după ce l-am sărutat mi-am îndreptat privirea spre biletul găsit în grădină seara trecută, dar acesta nu mai era acolo.
I-am întrebat pe toţi dacă ştiu sau măcar bănuiesc unde ar putea fi biletul, dar toţi mi-au spus că nu, iar eu eram sigură că spuneau adevărul deoarece înafară de Casian, Roman şi Sofia, toţi au fost supuşi la textul cu detectorul de minciuni. Şi dacă m-ar fi minţit acum ar fi fost morţi.

Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer

Reputatie : 481
Data de inscriere : 22/06/2013
Localizare : Într-un loc lipsit de viaţă.

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   Sam Oct 25, 2014 5:50 pm

Acestei povești nu-i lipsește nimic :O :3 e atât de tare :33. Am găsit o singură greșeală dar nu se prea observă.Așteeept next.

Eli 1
Expert
Expert

Reputatie : 13
Data de inscriere : 18/02/2014
Localizare : Peste tot,nu scap nici cel mai mic loc

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   Sam Oct 25, 2014 7:17 pm

Iiubesc povestea ta. Astept nextul
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   Dum Oct 26, 2014 12:38 pm

Capitolul 2-Greşala

Am căutat acel bilet peste tot şi nici urmă de el, parcă se evaporase.
O săptâmână mai târziu eram cu Casian, Roman şi Sofia la clubul pe care l-am "moştenit" de la Edith Harris, profitam de faptul că e weekend şi ne distram puţin.
-M-aş uita la un film, spun eu înainte să mai iau o gură de sânge din paharul pe care-l ţineam în mână.
La scurt timp am constatat că şi ceilalţi se gândeau să ne uităm la un film, iar Casian ne-a propus să ne uităm la unul de acţiune, urma să stabilim acasă care.
-Plecăm acum, întrebă Roman?
-Mai stăm câteva minute, spun eu.
Înanite de a pleca de la club, am decis să mai comandăm câte un pahar de sânge, ceea ce am şi făcut. În timp ce ne aşteptam comanda, eu şi Sofia am mers până la toaletă ca să ne verificăm machiajul, iar Roman şi Casian au rămas singuri la masă.
Imediat după plecarea mea şi a Sofiei, a apărut la masa noastră o tipă de vreo 30 de ani, cu părul negru lung până la umeri, ochii verzi şi 1,75 înălţime.
-Bună, spune ea aşezându-se pe locul meu..
-Te cunoaştem? o întrebă Casian.
-Nu, spune tipa apropiindu-se de Casian şi începând să-l mângâie aproape de zona delicată.. Dar ne putem cunoaşte, dacă înţelegi ce vreu să spun.
-Ce crezi că faci? o întrebă Casian ridicându-se în picioare.
Tipa se ridică şi ea şi se apropie de soţul meu ca lipitorile de victimele lor.
-Nu ştiu şi nu mă interesează cine eşti, spune Roman. Dar ai face bine să pleci înainte şi se întoarcă Veronica şi Sofia.
-Mai ales Veronica, spune Casian. E soţia mea
-Numele meu e Roberta, spune ea. Şi nu-mi pasă nici de Sofia nici de Veronica, tu blondule vei fi al meu.
Aceste cuvinte l-au făcut pe Casian să ajungă la capătul răbdării şi se pregătea să o azvârle pe tipă cât-colo tocmai când eu şi Sofia ne întorceam de la toaletă.
Am remarcat toată scena în timp ce mă îndreptam împreună cu Sofia spre masa de la care plecasem cu câteva minute în urmă. Roberta ne observă şi ea pe mine şi Sofia, dar asta nu o opreşte din a comite greşala de a încerca să-mi sărute soţul.
Când am văzut acest lucru, mi-am ieşit din minţi, am ieşit din club cu viteză de vampir, m-am dus la maşină de unde am luat un lanţ de vreo 2 metri şi m-am întors în club.
-Ascultă-mă, glumă umană ce eşti, îi spun eu Robertei în timp ce îi puneam acel lanţ la gât. Casian e soţul meu şi nu-l împart cu nimeni, lucru care au încercat să ţi-l explice şi ei presupun, dar văd că tu nu înţelegi aşa ca o să vezi ce sunt în stare să fac când cineva se ia de mine sau familia mea.
-Dacă crezi că mă tem de vampirii pur-sânge te înşeli spune ea zâmbind. Sunt un vârcolac.
-Urăsc vârcolacii, spune Casian scoţindu-i Robertei inima din piept.
Nu-l mai văzusem până acum pe Casian să ucidă pe cineva, dar îmi plăcea ce vedeam. Tipa se prebuşi într-o baltă de sânge, iar din una dintre mâinile ei am văzut căzând un bilet, biletul pe care eu îl căutasem cu câteva ore în urmă.

La unele capitole va predomina dialogul, nu ştiu câte capitole vor fi(până acum am scris 13).

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Răzbunarea unui vampir   

Sus In jos

Răzbunarea unui vampir
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: