Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

Spectrul Realității

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Horoscop
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» Amnezia -Edit- after 2 years
Sam Oct 14, 2017 11:28 pm Scris de Ave Andreea

» Dupa ce adorm
Mar Oct 10, 2017 7:45 pm Scris de Ave Andreea

» Intamplare cu o fantoma
Mar Oct 03, 2017 4:46 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Prietenul care mă însoțește mereu
Lun Oct 02, 2017 9:10 pm Scris de Alex.

» Povești de groază scurte
Lun Oct 02, 2017 7:12 pm Scris de Hades

» Sara Is Missing
Lun Oct 02, 2017 7:08 pm Scris de Hades

» The Fat man
Lun Oct 02, 2017 4:01 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Mlastina groazei
Lun Oct 02, 2017 3:50 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Colecţie de poveşti de groază
Mar Sept 26, 2017 11:43 pm Scris de Hades

» Hanako-San
Sam Sept 23, 2017 2:25 pm Scris de Hades

» Cerere Alle
Vin Sept 22, 2017 3:09 pm Scris de Hades

» REGULAMENT STAFF + MODEL
Mier Sept 20, 2017 6:52 pm Scris de Hades

» REGULAMENT FORUM
Lun Sept 18, 2017 6:44 pm Scris de Any si Dali

» Modern Educayshun (wtf is this)
Lun Sept 18, 2017 11:06 am Scris de Any si Dali

» Morph Girl
Joi Sept 14, 2017 11:01 pm Scris de Hades

» prpunere forum
Joi Sept 14, 2017 8:40 pm Scris de Hades

» Despre mine, promit ca o sa incerc sa ma port "frumos"
Mar Sept 12, 2017 4:22 pm Scris de Kagome San

» Despre simo :D

» Despre mine

» Despre mine
Mar Sept 12, 2017 4:20 pm Scris de Kagome San

Distribuiţi | 

Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
AllAlly
Avansat
Avansat

Reputatie : 8
Data de inscriere : 01/12/2013
Varsta : 17
Localizare : Currently in the Hunger Games arena

MesajSubiect: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    Dum Sept 14, 2014 12:20 pm

Okay, deci... Aceasta poveste este inspirata dupa anime-ul meu preferaaat, Corpse Party!

Unde sunt...? Ce s-a întâmplat...? Cum am ajuns aici?
Lângă mine e ID-ul meu de elev. Şi o bucată de hârtie albă, fără nimic pe ea...
Stai.. Acum îmi amintesc...

Cum a început totul

Sunt în clasă. Este ora 7:32 pm şi le spun o poveste de groază celor două prietene bune ale mele, Amy şi Sophia.
-S-a întâmplat într-o noapte furtunoasă, exact că aceasta! O profesoară a căzut pe scări şi a murit! După acest incident, tot felul de lucruri oribile s-au întâmplat... Crime. Măceluri. Aşa că au decis să demoleze clădirea. Iar şcoala în care ne aflăm în acest moment este construită pe locul respectiv! Se spune că fantomă profesoarei nu ştie că a murit, şi că... da, cam pe la ora asta se plimbă pe holuri. Se opreşte la uşi, bate de trei ori şi spune: Mai este cineva aici?
Chiar atunci, s-au auzit paşi pe hol. Apoi, trei bătăi în uşa. Lumânarea în jurul căruia noi stăteam s-a stins.
-Mai este cineva aici? Spuse o voce tremurată.
Eu cu cele două prietene ale mele am ţipat. Uşa se deschide incet.Se aprinde becul. Eu sunt gata să mă arunc pe geam.
-Domnişoară Richman! Strigă Amy.
-Doamne, ne-aţi speriat de moarte! Spun eu.
Sophia încă tremură sub o bancă.
-Ce faceţi aici, la ora asta?
-Ne-am adunat aici, că să mai petrecem puţin timp cu Sophia. Mâine pleacă în America de Sud. Nu vom mai avea ocazia să ne mai vedem prea des...
Amy face o mutră tristă că să îi dovedească profesoarei că este supărată.
-A, că veni vorba! Intervin eu. Am pregătit ceva pentru noi!
Am scos o păpuşă din hârtie.
-Este un fel de "vraja". Se numeşte "Happy Sechiko" . Ne va ajută să rămânem prietene pentru todeauna! Tot ce trebuie să facem este să printem fiecare de câte o parte a păpuşii, să închidem ochii şi să spunem "Te rog, Sachiko" de 13 ori în gând! Dar nici mai mult nici mai puţin de 13 ori! Dacă nu...
-Dacă nu ce?!
-Dacă nu se va întâmplă ceva îngrozitor! Am citit chestia asta pe internet! Spun eu, şi afişez o expresie mândră.
Fiecare apucă o parte din păpuşă. Se face linişte pentru un moment, în care rosteşte fiecare "Te rog, Sachiko" de 13 ori, pentru sine.
-Gata? Acum, trageţi tare de partea voastră din păpuşă.
Şi aşa am făcut rost de bucată de hârtie. Dar, cred că ceva a mers greşit... pentru că peste câteva secunde a început un cutremur. Ne-am ascuns pe sub bănci. Până la urmă, podeaua a cedat şi am căzut... în gol. Aşa am ajuns aici...
Dar, unde sunt...? Arată că o sala de clasă, dar nu arată că una din clasele din şcoală mea... Totul e vechi şi foarte... mic. Arată că o clasa dintr-o şcoală primară... Mă uit în jur. Tabla este exagerat de zgâriată, catedră este foarte prăfuită şi plină de foi îngălbenite. Băncile sunt foarte micuţe, la fel şi scaunele. Multe dintre ele sunt rupte. Într-un colţ al clasei, Amy se holbează la mine.
-Credeam că nu te mai trezeşti!
-Unde suntem?!
-N-am nicio idee!
Am încercat să deschidem geamurile, dar erau de neclintit. Mă durea puţin piciorul, cred că din cauza felului în care am căzut. Am ieşit afară din clasa respectivă şi, împreună cu Amy, am început să căutăm sala asistentei medicale, poate găsesc nişte bandaje. Amy insistă să căutăm ieşirea.
-Mergi tu, şi caută ieşirea, iar eu caut nişte bandaje. Când ai găsit ieşirea poţi veni după mine. Nu are rost să vin cu ţine, în starea asta!
Am găsit sala asistenţei şi nişte bandaje.După ce mi-am bandajat piciorul, m-am întins pe pat.
Cum Amy nu mai vine, am încercat să mă ridic şi să o caut, dar nu m-am putut mişcă. parcă eram imobilizată. Se aude scârtâitul unei uşi şi cineva păşeşte în camera. Am vrut să o strig pe Amy, dar nu puteam scoate niciun sunet. Acel ceva se îndreaptă spre pat. Atunci, am văzut o silueta din fum. Am început să inhalez fumul. Îmi intră pe gură şi pe nas. Eram disperată. Am sărit din pat şi m-am îndreptat spre uşa, dar cineva ţinea de uşa de dinafară. Nu puteam să mă întorc, silueta venea tot mai aproape de mine. Fac o ultima forţare şi deschid uşa. Alerg disperată pe hol. Văd spatele unei fete pe un scaun.
-AMY!
O prind de umăr, dar în loc de Amy, era un cadavru plin de viermi, ce era în descompunere.

¤Topic corectat de Adda.¤
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Poisoned
Corector
Corector

Reputatie : 24
Data de inscriere : 06/03/2014
Localizare : Sub tine :D

MesajSubiect: Re: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    Dum Sept 14, 2014 12:52 pm

Unde este next-ul!? Da-i cu next-ul.

Ultima editare efectuata de catre Adda. in Joi Iul 09, 2015 11:51 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ana.
Fost membru staff
Fost membru staff

Reputatie : 465
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 14
Localizare : Canapea :)

MesajSubiect: Re: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    Dum Sept 14, 2014 2:15 pm

Pune NEXT ca inceputul este super!
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer

Reputatie : 69
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 99
Localizare : Neverland

MesajSubiect: Re: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    Sam Sept 27, 2014 1:19 pm

Moama da ce imi place povestea! Baga :SN:

Spammer
Spammer

Reputatie : 481
Data de inscriere : 22/06/2013
Localizare : Într-un loc lipsit de viaţă.

MesajSubiect: Re: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    Sam Sept 27, 2014 1:38 pm

Superbă poveste :3 aștept continuoarea.

Alex.
Administrator
Administrator

Reputatie : 158
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 18
Localizare : Speis

MesajSubiect: Re: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    Sam Sept 27, 2014 1:41 pm

Oh my god e interesanta ideea! Oare ce se va intampla in urmatoarea parte? Ai grija la greselile de tastare, si sa incerci sa faci actiunea sa se petreaca mai lent.
Sus In jos
AllAlly
Avansat
Avansat

MesajSubiect: Re: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    Sam Dec 06, 2014 5:51 pm

Ok deci...
Imi pare EXTREM de rau ca nu am mai intrat... Dar programul meu este foarte incarcat cu scoala, de-abea am timp sa intru in timpul saptamanii. Ceea ce vreau sa stiti este ca am intrat foarte putin in weekend si m-am uitat peste subiectele noi, dar nu am citit foarte mult. Acum va voi scuti de continuarea acestui discurs si voi scrie continuarea... pam para pam!

Capitolul II

Strig... ţip din toate puterile. Stomacul mi s-a întors pe dos şi simt cum ameţesc... Amy vine fugind, dar rămâne mută când vede cadavrul lângă care au am îngenunchiat.
-Ce... ce s-a întâmplat...? Ce este asta...?
-Ce ţi-a luat atât de mult!? Ce făceai în timp ce eu aproape eram omorâtă? Cum ai putut să mă laşi aici, nesimţito!?! Du-te, nu vreau să te mai văd vreodată!
Cuvintele izbucnesc din mine, vorbeam fără să gândesc. Amy stă în faţă mea, holbandu-se la mine, procesând ce tocmai i-am spus. Îmi aruncă o privire săgetătoare, se întoarce, şi pleacă. Eu rămân în genunchi, holbandu-mă la spatele ei.
Mă ridic şi plec în direcţia opusă. La un moment dat ajung la capătul holului. pe perete stă agăţat un ceas mare, vechi, cu pendul. Mă uit la reflexia din sticlă care îl protejează... Şi văd un copil cu vârstă de 8-9 ani... cu un ochi lipsa, cu sânge pe faţă, cu un zâmbet îngrozitor.
Repede, mă întorc dar nu mai văd nimic... Ce-Ce s-a întâmplat...
Trebuie neapărat să o găsesc pe Amy şi pe Sophia... da... şi pe domnişoară Richman... Fug, până ajung la locul unde am găsit cadavrul, că să găsesc... nimic. Acolo era doar o bucată albă, de hârtie... Nu pare a fi a mea... Cred că e a lui Amy. Fug în continuare, spre baia fetelor... poate Amy e acolo... Toate uşile de la cabine sunt deschise, exceptând una singură... Încerc să o deschid dar este încuiată. Dinăuntru se aude un scârţâit care mă zgârie pe creier...
Decid să sparg uşa, că să văd ce e înăuntru. O lovesc repetat cu picioarele şi pumnii. Uşa era făcută din lemn vechi, putrezit, deci nu a fost prea greu să o deschid.
Dar vai, acum îmi doresc să n-o fi făcut... E oribil.. absolut oribil! Înăuntru văd o persoană spânzurată...Amy...
-Ah.. aj-jjuta-mă... Îmi şopteşte Amy, abia respirând.
-Vai... vai... Amy!!
Caut ceva prin toată încăperea, ceva pe care să putea-o sprijini. Găsesc o găleată, pline de intestine... uhhh... Închid ochii, pun mâna pe găleată murdară de sânge şi vărs conţinutul pe podea.
Mă grabeasc spre Amy dar... e prea târziu... Trupul neînsufleţit a celei mai bune prietene stă spânzurat de tavan, cu ochii larg deschişi, cu faţă palidă şi fire subţiri de sânge curgând de la colţul buzelor ei învineţite de la prea mult efort. Cad în genunchi şi tip.

Două prietene, cărora li s-a dat oportunitatea să fie împreună nu au fost îndeajuns de puternice să scape amândouă cu viaţă... Dar ce se v-a intapla cu Sophia? Ea unde este? Dar Miss. Richmann? Oare cine va reuşi să scape cu viaţă din acest oribil iad...?

¤Topic corectat de Adda.¤
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer

Reputatie : 40
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 27
Localizare : In lumea Anime

MesajSubiect: Re: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    Sam Dec 06, 2014 7:01 pm

Hai baga next , nu ma lasa in suspans, e prea smechera povestea.

AllAlly
Avansat
Avansat

MesajSubiect: Re: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    Mar Iun 30, 2015 9:49 pm

Capitolul 3

Merg, incet, cu capul ridicat, privind doar inainte, pe holul intunecat al acestei scoli complet necunoscute. Mi-este frica. Extrem de frica. Dar sunt determinata sa scap cu orice pret din acest iad ingrozitor.
De ce eu? De ce mi se intampla mie asa ceva? Cu ce am gresit?
Acestea sunt gandurile mele in timp ce ma deplasez pana in celalalt capat al holului, singurul zgomot auzit fiind cel al pasilor mei...

Dar dintr-odata sunt impinsa cu putere si cad in disperare pe podeaua rece, umeda si neplacuta la atingere. Ce nai-..
-Ma bucur sa te revad, Sachiko! rasuna o voce de femeie tanara, cu un hohot infiorator.
Ce? Cine-i Sechiko? Nu mai inteleg nimic! Inima imi bate intr-un ritm periculos de rapid. Senzatia bine-cunoscuta de frica imi inunda corpul amortit. Simt ca prin vene imi curge adrenalina in loc de sange.
-Ce.. Cine-i..? e singurul lucru care-l pot scoate pe gura.
Din nou, incepe un cutremur puternic ce face peretele din fata mea sa se prabuseasca chiar acolo, in fata mea. Asta e singurul lucru pe care-l tin minte inainte sa lesin.

*peste cateva ore lungi de inconstienta*

Imi deschid incet ochii si o durere oribila pune stapanire pe tamplele mele. Ma ridic incet si privesc in jur. In peretele din fata mea sa afla o gaura imensa, destul de mare ca sa incap si eu in ea. O papusa mica e asezata printre bolovanii care alcatuiau un perete mai devreme. O ridic, si observ ca are o cheita in spate. O rasucesc, si o voce de copil strapunge linistea din holul scolii.
"In saculetul din manuta mea se afla limbile copiilor. Inapoiaza fiecare limba si sunteti liberi cu totii. Totul depinde de tine!"
Abea acum observ saculetul de marime medie legat de mana papusii. Il dezleg si il deschid, si spre oroarea mea, vad 3 limbi umane, taiate si insangerate.
-Ai face bine sa faci ce spune papusa, rasuna o voce din spatele meu, si ma intorc ca sa vad un baiat extrem de dragut, buzele formandu-i un zambet prietenos.

Lessi-chan - The Master of Unicorns
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

Reputatie : 76
Data de inscriere : 03/07/2015
Localizare : Craiova

MesajSubiect: Re: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    Mar Iul 07, 2015 9:27 pm

Foarte interesanta povestea ! Astept next ... Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host    

Sus In jos

Blood Covered - Blestemul Scolii Heavenly Host
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: