Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

Spectrul Realității

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Horoscop
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» Amnezia -Edit- after 2 years
Sam Oct 14, 2017 11:28 pm Scris de Ave Andreea

» Dupa ce adorm
Mar Oct 10, 2017 7:45 pm Scris de Ave Andreea

» Intamplare cu o fantoma
Mar Oct 03, 2017 4:46 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Prietenul care mă însoțește mereu
Lun Oct 02, 2017 9:10 pm Scris de Alex.

» Povești de groază scurte
Lun Oct 02, 2017 7:12 pm Scris de Hades

» Sara Is Missing
Lun Oct 02, 2017 7:08 pm Scris de Hades

» The Fat man
Lun Oct 02, 2017 4:01 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Mlastina groazei
Lun Oct 02, 2017 3:50 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Colecţie de poveşti de groază
Mar Sept 26, 2017 11:43 pm Scris de Hades

» Hanako-San
Sam Sept 23, 2017 2:25 pm Scris de Hades

» Cerere Alle
Vin Sept 22, 2017 3:09 pm Scris de Hades

» REGULAMENT STAFF + MODEL
Mier Sept 20, 2017 6:52 pm Scris de Hades

» REGULAMENT FORUM
Lun Sept 18, 2017 6:44 pm Scris de Any si Dali

» Modern Educayshun (wtf is this)
Lun Sept 18, 2017 11:06 am Scris de Any si Dali

» Morph Girl
Joi Sept 14, 2017 11:01 pm Scris de Hades

» prpunere forum
Joi Sept 14, 2017 8:40 pm Scris de Hades

» Despre mine, promit ca o sa incerc sa ma port "frumos"
Mar Sept 12, 2017 4:22 pm Scris de Kagome San

» Despre simo :D

» Despre mine

» Despre mine
Mar Sept 12, 2017 4:20 pm Scris de Kagome San

Distribuiţi | 

Face the fear

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
|Andra|
Expert
Expert

Reputatie : 9
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 17
Localizare : In sicriu

MesajSubiect: Re: Face the fear   Lun Ian 19, 2015 10:44 am

Next!! Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ionutz
Veteran
Veteran

Reputatie : 67
Data de inscriere : 25/09/2014
Varsta : 20
Localizare : in spatele tau

MesajSubiect: Re: Face the fear   Lun Ian 19, 2015 11:05 am

foarte tare povestea imi place foarte mult vreau next repede dela mine ai un BIG :SL: :SB: :SB: :S+: :S+:
Sus In jos
*Black Ang3l
Incepator
Incepator

Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/01/2015
Varsta : 16
Localizare : Jupiter

MesajSubiect: Re: Face the fear   Lun Ian 19, 2015 3:01 pm

Woow,super tare.Imi place povestea.Next!
Sus In jos
Ana.
Fost membru staff
Fost membru staff

Reputatie : 465
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 14
Localizare : Canapea :)

MesajSubiect: Re: Face the fear   Lun Ian 19, 2015 8:34 pm

Eu mooor ! In timpul in care astept next-ul ! Povestea ta e foarte frumoasa , vreu continuarea ! Next .
Sus In jos
Poisoned
Corector
Corector

Reputatie : 24
Data de inscriere : 06/03/2014
Localizare : Sub tine :D

MesajSubiect: Re: Face the fear   Dum Ian 25, 2015 3:43 pm

Capitolul VII- Umbră şi curaj

Am făcut un duş, apoi mă îndreptam către dormitor. Toţi cei din casă erau fericiţi că mă întorsesem. Cadu era puţin dezamăgit de prezenţa lui Andreas. M-am pierdut prin gânduri în timp ce mă plimbam pe culoar. Fără să-mi dau seama, mă lovisem de Andreas, care mă aştepta lângă uşa dormitorului meu.
-Oh, scuze! Nu te-am văzut! Se panică el.
-Nu-i nimic...dar ce faci aici? Întreb eu. Atenţia mi-a fost captată de fumul negru care ieşise pe sub uşa pe care, cu puţin timp în urmă, ieşisem eu, adica uşa de la baie. Manuel !! Urlu eu.
Fumul ieşise complet, şi căpăta forma lui Manuel. Se oprise iar eu mă îndreptam nervoasă către el. Era puţin şocat, cred că din cauza roşcatului. Ar trebui să îmi explice şi mie cineva care e treaba cu Andreas. Mie mi se pare de treabă.
-Ce mama naibii ai căutat acolo?! Mă răstesc eu la Manuel.
-Păăi să vezi..Carlos Eduardo de Fio..
-Stop! Spune-i Cadu. Îl întrerup eu pe Manuel. Continuă
-Mi-a spus să te urmăresc...ştii. Ca să avem o măsură de precauţie în caz că vei pleca din nou. Îmi mărturiseşte el. Am rămas mască. Andreas râse înfundat. Nu am mai continuat discuţia, ar fi dus la o cearta... Şi-aşa e tărziu. L-am condus pe Andreas în camera de oaspeţi de lângă dormitorul meu. Nu după mult timp adormisem.
Credeam că dorm. Stăteam pe patul moale şi-mi auzeam bătăile inimii... erau din ce în ce mai rare. Am încercat să întorc capul. Mă durea tot corpul, nu ştiam ce se întâmplă. Întorc capul către dreapta, puteam observa cum două corpuri se luptă. La o privire mai atentă mi-am dat seama că acolo era Andreas, care ţinea piept unei umbre. Respiram greu..din ce în ce mai greu. Credeam că acolo voi muri. Îmi era atât de rău. O lumină foarte puternică a pătruns prin crăpătura uşii, care nu era închisa. Era între-deschisă. Andreas era încă în picioare, iar umbra dispărea din ce în ce mai mult. Pe măsură ce ea dispărea, eu mă simţeam mai bine. Cadu intrase în dormitor.
-Ce naiba faci aici! Se răsti la Andreas şi îl apucă de găt. Ieşi imediat!
Am conştientizat imediat ceea ce se va întâmpla. Mi-am adunat toate puterile şi m-am ridicat.
-Hei? Ce s-a întâmplat? Întreb eu... dar, văd în ceaţă. În secunda următoare eram pe jos, iar capul îmi crea iluzii. Vedeam cum o umbră vroia să iasă din mine. În ultimele secunde de luciditate mă uitam la mâna mea dreaptă, era înconjurată de o aură neagră. M-am trezit la infirmerie, eram acoperită de un cearşaf alb. Auzeam ceva discutându-se în colţul camerei. Nu mă mişcam, ca nu cumva să se piardă informaţia.
-Ce căutai în camera ei? Întrebă Emm.
-Am auzit ţipete. Credeam că e cineva acolo, sau că are premoniţii. Am citit că durerea este insuportabilă când ai premoniţii. Răspunse Andreas.
-Dar totuşi, de ce ai intrat?? Ai înnebunit? Cadu a aflat, deci o să iasă urât. Spuse Alle.
-Încă zace. Cred că e prea târziu pentru ea. Şocul combinat cu consumul de energie pentru ca Umbra să se materializeze au fost prea puternice... trebuie să sperăm la o minune. Spuse Manuel.
-Poftim? E imposibil! Nu poate muri! E doar obosită...cred...sper. Şopti Andreas nervos. Se auzi un sunet usturător. Cineva primise o palmă peste faţă.
-E vina ta! E vina ta că o pierdem! Se răsti Cadu la Andreas. Dacă nu l-aş fi pus pe Manuel să o urmărească probabil că nu aş fi ajuns şi totul ar fi fost mai grav!
-Ce ai făcut? Ţipă Emm la Cadu. Îşi dorea mai mult ca orice să îl vadă trântit la pământ, urma să-şi pună planul în practică. Alle colinda prin gândurile lor. Andreas îşi spunea încontinuu că vroia doar să mă salveze, să mă ajute.
-Ai fost prea nesăbuit să intri acolo, îţi puteai pierde şi tu viaţa. Se adresă Alle către Andreas.
-Eu nu îl consider nesăbuit, îl consider curajos. Spun eu, ridicându-mă în capul oaselor, şi lăsându-i pe ceilalţi să-mi privească aura neagră care dispărea încetul cu încetul.
Manuel era entuziasmat. Găsise o informaţie esenţială despre cum îi putem salva pe toţi cei captivi în Eternitate. Andreas zâmbi, era mulţumit că eram bine.
-E incredibil. Umbra nu era un semn rău! Era exact ceea ce aveam nevoie. Ne poate arăta curajul pur. Iese doar la cei curajoşi! Spuse Manuel.
Toţi au rămas mască. Era destul de logic...era nevoie de curaj pur ca să ieşim din această lume. Toţi au câte o frică, deci e vina lor că sunt captivi. Dar, daca e bazat totul pe teamă... Andreas ce caută aici dacă este alcătuit din curaj pur?

Ultima editare efectuata de catre Cioco in Dum Ian 25, 2015 5:05 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Ana.
Fost membru staff
Fost membru staff

Reputatie : 465
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 14
Localizare : Canapea :)

MesajSubiect: Re: Face the fear   Dum Ian 25, 2015 3:54 pm

Ciocolatica, ce capitol superb ! E uluitor Smile
Am vazut doar o singura greseala, de ce ? Puteau sa fie 0...
Ma rog, povestea e super tare ! Next
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert

Reputatie : 9
Data de inscriere : 14/12/2014
Localizare : In sicriu

MesajSubiect: Re: Face the fear   Dum Ian 25, 2015 4:56 pm

Next!! :bounce: :SN:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer

Reputatie : 481
Data de inscriere : 22/06/2013
Localizare : Într-un loc lipsit de viaţă.

MesajSubiect: Re: Face the fear   Dum Feb 15, 2015 6:06 pm

Până acum nu am citit povestea asta genială :o3 Hueh Hue, știu că cer degeaba. Dar next!

Poisoned
Corector
Corector

Reputatie : 24
Data de inscriere : 06/03/2014
Localizare : Sub tine :D

MesajSubiect: Re: Face the fear   Mier Mar 25, 2015 8:57 pm

Capitolul VIII- Frustrare

Noaptea următoare lucrurile au degenerat. La miezul nopţii m-am trezit din cauza zarvei de la parter. Am aşteptat ceva timp, sperând că se vor opri dar nu au încetat. Mi-am părăsit patul cald şi moale, iar apoi dormitorul. Mă plimbam către scări. Nimeni nu auzea? Am trecut lent pe lângă o uşă şi puteam auzi sforăitul lui Cadu. Am început să râd uşor dar mi-am continuat drumul. Mă apropiam de trepte şi auzeam o voce masculină, foarte cunoscută, înjurând. Cu cât mă apropiam, inima îmi bătea din ce în ce mai tare.  
-Îhm, alo? Cineva? Întreb eu sperând la un răspuns care să nu îmi aducă sfârşitul.
În toată bezna care domina în jurul meu singura sursă de lumină era în interiorul unei camere cu uşa între-deschisă, aflată la capătul scărilor. Cel mai probabil acolo se afla şi inteligentul care zbiară şi distruge tot ce îi iese în drum. Ochii mei încă nu se adaptaseră la intensitatea luminii aşa că m-am oprit un moment.
-Nu am nevoie de nimeni şi nimic! Toţi mint… toţi ascund ceva! Spuse o voce masculină care părea a fi Manuel. A urmat din nou o serie de obiecte spartes şi de ţipete frustrate. Nu mi-era chiar teamă de urmări, aşa că m-am apropiat tot mai mult de uşă. Ar trebui să îl las să continue şi să plec? Nu, sunt prea îngrijorată pentru el. Am împins uşor de uşă şi prin crăpătură am privit în interior. Manuel părea… posedat. Priveam şocată scena din faţa mea. Levita pe fumul negur care îi înlocuia picioarele. Căpătase o nuanţă roşiatică atât pielea lui, care de obicei e la fel de albicioasă ca a mea, cât şi părul lui care acum era mult mai scurt. Oare chiar e el? Logic că e el, o pot simţi. Chiar dacă nu s-a uitat la mine şi nu i-am văzut faţa, ştiu că e el.
-M-Manuel? E totul bin-
Nu apucasem să termin ce aveam de spus. Clipisem doar odată, timp în care ceva… cineva, m-a prins pe la spate şi m-a tras într-o zonă foarte întunecată. Eram undeva sub trepte, la o distanţă de aproximativ 2 metri depărtare de la încăperea din care brusc a ieşit Manuel urlând.
-Sa dea naiba! Cine dracu eşti!? De ce mă spionai? Hai, arată-ţi faţa! Urlă el, căutând cu privirea personajul care se apropiase poate prea mult. S-a întors în camera din care ieşise şi a încuiat uşile.
Eram ascunsă în umbră alături de salvatorul care mă ţinea strând la pieptul său, având o mână în jurul taliei mele, iar pe cealaltă la gura mea. Eram foarte aproape unul de altul iar atmosfera devenea stânjenitoare. Simţeam cum teama şi tristeţea se contopeau făcând ca temperatura corpului meu să crească. Mi-a scăpat o lacrimă care se prelingea acum de pe obrazul meu înfierbântat către mâna lui care nu mă lăsa să ţip.
-Shht. O sa fie totul bine. Îmi şopteşte în ureche.
Corpul a început să îmi tremure iar el m-a strâns mai tare. Eram complet imobilizată. Şi-a mutat uşor mâna de la gura mea spre frunte.  Atunci o stare de somnolenţă m-a cuprins iar corpul meu se lăsa moale, urmând să cad pe jos. Mă lăsasem pe spate, dar el m-a prins. Chipul lui se tot apropia… începeam să văd în ceaţă.
M-a sărutat pe frunte, iar de acolo s-a rupt firul.

Vizitator

MesajSubiect: Re: Face the fear   Mier Mar 25, 2015 9:25 pm

Uu , devine interesant . Trebuia să citesc cele 7 capitole că am rămas în urmă cu tot și toate . Laughing)) Le-am citit , nu-i bai . ^^ Deci , efectiv mi-a plăcut . Și mă , unii fac niște părți la unele povești gen Fifty Shades of Grey . Rolling on the floor) Finalul face tot . Și Manu s-o enervat rău , au au . Ce pot să zic mai mult ? Este genial acest capitol și aștept next-ul , Addă . :3
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Face the fear   

Sus In jos

Face the fear
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: