Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

Spectrul Realității

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Horoscop
Cei mai activi postatori ai saptamanii
TheMasterOfShadows

Hades

Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» SALUT OAMENI BUNI!
Mier Dec 13, 2017 9:42 pm Scris de Hades

» Regulament Anime
Mier Noi 29, 2017 12:00 pm Scris de Hades

» Parea sa fie o noapte normala.
Mier Noi 15, 2017 9:18 pm Scris de galeria54

» Vera Renczi
Mar Oct 31, 2017 5:46 pm Scris de Alex.

» Intamplare cu o fantoma
Sam Oct 28, 2017 10:50 pm Scris de Kagome San

» Hollywood Undead - V (Album)
Vin Oct 27, 2017 6:59 pm Scris de Hades

» Hide and Shriek
Vin Oct 27, 2017 4:35 pm Scris de Alex.

» Amnezia -Edit- after 2 years
Sam Oct 14, 2017 11:28 pm Scris de Ave Andreea

» Dupa ce adorm
Mar Oct 10, 2017 7:45 pm Scris de Ave Andreea

» Prietenul care mă însoțește mereu
Lun Oct 02, 2017 9:10 pm Scris de Alex.

» Povești de groază scurte
Lun Oct 02, 2017 7:12 pm Scris de Hades

» Sara Is Missing
Lun Oct 02, 2017 7:08 pm Scris de Hades

» The Fat man
Lun Oct 02, 2017 4:01 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Mlastina groazei
Lun Oct 02, 2017 3:50 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Colecţie de poveşti de groază
Mar Sept 26, 2017 11:43 pm Scris de Hades

» Hanako-San
Sam Sept 23, 2017 2:25 pm Scris de Hades

» Cerere Alle
Vin Sept 22, 2017 3:09 pm Scris de Hades

» REGULAMENT STAFF + MODEL
Mier Sept 20, 2017 6:52 pm Scris de Hades

» REGULAMENT FORUM
Lun Sept 18, 2017 6:44 pm Scris de Any si Dali

» Modern Educayshun (wtf is this)
Lun Sept 18, 2017 11:06 am Scris de Any si Dali

Merry Christmas

Distribuiţi | 

Face the fear

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Ana.
Fost membru staff
Fost membru staff

Reputatie : 465
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 14
Localizare : Canapea :)

MesajSubiect: Re: Face the fear   Vin Mar 27, 2015 7:11 pm

Deci, fara deci. Ai o poveste uimitoare, am gasit doar 2 greseli:

Citat :
spartes

Corect e "sparte". Stiu ca a fost din neatentie.

Citat :
Nu mi-era

Cratima trebuia pusa intre "Nu" si "mi", corect fiind scris "Nu-mi era".

Mi-a placut mult ideea cu Manu cel posedat, care sparge lucruri si urla. Uneori si eu fac asa cand sunt enervata. Cum povestea este foarte frumoasa, si nu vreau sa ma lasi in suspans... Next draga. next !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
|Andra|
Expert
Expert

Reputatie : 9
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 17
Localizare : In sicriu

MesajSubiect: Re: Face the fear   Sam Mar 28, 2015 8:08 am

Imi place mult povestea! Pune next! 👅
Sus In jos
Poisoned
Corector
Corector

Reputatie : 24
Data de inscriere : 06/03/2014
Localizare : Sub tine :D

MesajSubiect: Re: Face the fear   Vin Mai 01, 2015 9:06 pm

Bun, deci ca să nu creez confuzii menţionez că în povste numele Adda e poreclă de la Adyna. Adda- Adyna Alexandra de Fiori Mendes
Cadu- Carlos Eduardo de Fiori Mendes
Lectură plăcută. Aştept păreri. Very Happy

Capitolul IX

*Din perspectiva autorului*

Roşcata era întinsă pe un pat străin iar părul îi căpăta din nou o nuanţă neagră, începând cu vârfurile. Chiar dacă avea ochii închişi, era trează…
Era trează şi cerceta împrejurimile fără să pară că e conştientă de ea. Îi era bine şi cald. „Sunt pe un pat.” Gândi ea, totodată constatând că are ceva umed pe frunte. În cele din urmă şi-a făcut curaj şi a început să mişte. Clipi de câteva ori şi tresări când doi ochi căprui au întâmpinat-o.  Când a vrut să ţipe şi-a dat temătoare seama că nu mai era funcţională. Parcă corzile ei vocale şi-au uitat misiunea. Cei doi ochi căprui s-au întepărtat şi o figură cunoscută s-a arătat în completarea lor.
-Neaţa rază de soare! Bine ai venit intr-o bucatica de rai! Spuse Emm, ridicând mâinile încercând să acopere întreaga suprafaţă a camerei care s-a dovedit a fi dormitorul ei.
Ieşind de sub pătura care o ascundea, Adyna ridică privirea şi examină camera. Ochii acesteia nu-şi puteau ascunde mirarea, s-au făcut cât cepele. Într-un colţ al camerei era o colivie foarte mare, iar în interiorul acesteia cinci ciripitoare cu origini necunoscute cântau o melodie veselă şi liniştitoare. Pe peretele din dreapta se afla un dulap mare iar în jurul acestuia creşteau flori ce păreau rare şi emanau un parfum dulce. În stânga patului, în colţ, era un copăcel ce părea că prinde rădăcini din podea. Coroana acestuia se răspândea pe întreg tavanul. Roşcata, unica martoră a celor ce o înconjurau, gemu tristă. Voia să-şi exclame recunoştiinţa pentru… tot. Pentru că Emm a găsit-o, pentru că a adus-o în dormitorul ei. Pentru că cel mai probabil i-a salvat viaţa. În schimb a izbucnit în lacrimi. Strălucirea soarelui era minciună pe lângă sentimentele sincere care se renăşteau prin lacrimile ei magice.
-Ce…? Nu, opreşte-te! Începu Emm îngrijorată. Am făcut ceva? Eşti bine? Cred că ţi-e foame. Spuse ea, bâlbaindu-se şi mişcându-se de colo-acolo, parcă căutând ceva.
Prinţesa de pe pat, Alexandra Adyna de Fiori Mendes, dădu în cap în semn de nu. S-a ridicat în capul oaselor şi a căutat un pix şi o foaie. A început să scrie, iar după ce termină întorsese bileţelul către Emm.
„Ce s-a întâmplat aseară a fost un vis?” Era scris pe bucata de hârtie.
-Nu. Ce-i drept, am văzut tot. Eram pe scări… ce mama naibii te-a îndemnat să te duci acolo?! De ce nu ai fugit imediat ce ai văzut… specimenul?
Adyna, revoltată, a luat foaia din mâna ei şi a scris ceva din nou. „Manuel nu e un specimen! Alege-ţi cuvintele!”
-Idioato! Ăla nu era Manuel! Era sosia lui din parte Întunecată. L-au prins Cadu şi Andreas azi-dimineaţă şi l-au sigilat înapoi în lumea aia… hm, în cuşcă. Răspunse Emm, accentuând ultima parte.
„De ce nu pot vorbi?” Completă Adyna pe bilet.
-Ah, da. Bine că mi-ai amintit. Zise Emm, apropiindu-se de ea. Alexander! Ţipă Emm în faţa Adynei. Aura neagră ce a mai pus cândva stăpânire pe aceasta se materializă, luând o formă umană masculină.
-Don Alexander de Venago la dispoziţia dumnvoastră! Spuse băiatul fâcând o plecăciune.
-Lasă vrăjeala şi dă-i vocea înapoi! Şi de data asta fă-o cum trebuie! Spuse Emm enervată de nonşalanţa tipului cu păr albastru.
-Huh? Vocea? Ce, îşi aminteşte? Spuse Alexander arătând cu degetul spre Adyna, care privea confuză.
-Idiotule! Nu îţi mai folosi magia dacă nu ai practicat cum trebuie! I-ai luat vocea, nu amintirile! Îl mustră Emm înainte să îşi lase amprentele (la propriu) pe chipul lui palid. Sunetul produs de contactul violent şi brusc al palmei ei şi al obrazului lui stâng au condus-o pe prinţesă spre izolare, această cuibărindu-se sub pătură, cu ochii închişi.
-Asta a durut. Constată Alexander iar apoi ridică pătura, în căutarea fetei. Făcu ochii mari când o văzu. B-Bună. Se bâlbâi el.
Ochii ei căprui erau mai mari ca niciodată iar tenul palid se asemăna izbitor de multe cu al lui. Era… frumoasă. Nu se aştepta la asta. Din acest punct de vedere lăsase garda jos. A privit-o îndelung examinând fiecare părticică din chipul ei inocent.
-Grăbeşte-te şi dă-i vocea! Avem mult de lucru, urmează separarea. Sugeră Emm şi împinse băiatul din spate. A căzut peste ea, peste Adyna. A căzut cu buzele lui peste buzele ei. Acel contact imperfect rezultă o lumină strălucitoare asemănătoare cu lacrimile vărsate nu cu mult înainte. O altă pereche de palme a fost dăruită aceleaşi victime.
-Ce dracu! Ţipă Adyna, separându-se de strânsoarea băiatului.
-În sfârşit. Răsuflă Emm uşurată. Elennis! Strigă Emm. La acest apel o aură multicoloră a ieşit luând formă umană feminină.
-Vai, vai. Lume nouă! Bună frumuşelule. Spuse Elennis întreptându-se către Alexander. Dintr-un oarecare reflex Adyna sări înaintea lui, oprind contacul acelei persoane cu salvatorul ei. Da, ştia că el o salvase noapte trecută… cel puţin avea o vagă idee despre toate astea.
-Explicaţii. Acum! Îi porunci Adyna lui Emm, pe un ton nervos. Confuzia şi disperarea se contopeau în vocea ei făcând-o să tremure uşor. Dar toţi cei prezenţi ştiau că totul devenise serios, cel puţin pentru prinţesă.
-Imediat, dar nu vrei să te schimbi? Sugeră Emm. Adyna aruncă o privire către hainele ei. Era transpirată. Ai făcut febră aseară când te-am adus aici. Asta pentru că cineva nu ştie să îşi controleze magia! Continuă fata, aruncând o privire fulgerătoare către vinovat, acesta întorcând imediat privirea.
Roşcata părăsii încăperea iar Alexander dispăru.
-Ar fi trebuit să îi spui să rămâna aici. Găseam eu ceva de „discutat” cu el. Sugeră Elennis muşcându-şi buza inferioară şi privind locul în care se aflase Alexander.
-Nu începe. Ajută-mă să pregătesc ritualul. Porunci Emm.
-Aye şefa!

¤ Între timp ¤

-Ce mama dracu se întâmplă aici… Şopti Adyna destul cât să se audă şi intră în cada plină pe jumătate cu apă. Începu să ofteze destul de confuză.
-Nţ nţ prinţesă. Totul se întâmplă cu un sens. Voi fi în sfârşit separat de tine! Bucură-te pentru mine! Spuse Alexander, care apăru pe scăunelul din baie. Fata se ruşină şi trase draperia.
-Nici ce cauţi aici nu înţeleg! Cine eşti?! Ţipă fata revoltată.
-Nu te ruşina, nu e ca şi când nu te-aş mai fi văzut vreodată goală… doar că ultima dată aveai 5 ani. Spuse Alexander.
El a evitat întrebările. Fata voia să mai zică ceva dar era singură din nou. După ce ieşi din baie se îmbrăcă cu o rochie lungă, albă, şi îşi uscă părul. Era timpul pentru recapitulare aşa că s-a trântit pe pat, gândindu-se la cele întamplate pe parcursul zilei. Strălucirea lunii îi atrase atenţia… se simţi atât de liniştită seara. Stai. A mai trecut o zi? Ce repede trece timpul… O bătaie în uşă o trezi înapoi la realitate. Era Elennis.
-Frumuşelule! Unde eşti? Spuse Elennis pe un ton vesel, intrând în încăpere.
-Ce vrei? Întrebă nervoasă Adyna. Deja avea o părere destul de proastă despre tipa din faţa ei. Elennis se apropie de ea şi o trânti de perete. Părul ei multicolor începu să plutească formând o avalanşă de sentimente în mintea victimei pe care o strângea de gât. Adyna strânse din dinţi, menţinându-şi nervozitatea. Puterea de constrângere a lui Elennis nu mergea pe ea. Degeaba încerca, dar nu ştia asta.
-Cui crezi că îi vorbeşti aşa? Şopti Elennis în urechea Adynei.
-Cui crezi tu că îi vorbeşti aşa?! Urlă Alexander revoltat şi o trase pe Elennis de umăr, trândind-o la pământ. Prinţeasă, eşti bine?
-Mda… dar spune-mi Adda. E ok aşa. Spuse Adyna zâmbitoare. Mulţumesc de ajutor.
-Bun, deci în primul rând n-am nici o intenţie să mă familiarizez cu tine atât de mult încât să îţi spune pe nume. În al doilea rând, nu te-am ajutat pentru tine, ci pentru mine. Dacă tu păţeşti ceva, sunt afectat şi eu. Spuse Alexander.
Adyna lăsă privirea în pământ.
-Totuşi mulţumesc. Elennis unde e?
-E cu mine. Am capturat-o ca să zic aşa. Iar face prostii, mă dezamăgeşte constant. Explică Emm pe un ton vinovat.
-Emm… ceea ce urmează să facem… Ce părere are Cadu despre asta? Aş vrea să vorbesc cu el… Şopti Adyna pe un ton copilăros.
-Lasă-l pe Cadu. N-are nici o legătură cu asta. Oricum, acum visează… ca restul. Vor dromi încontinuu pentru 24 de ore, aşa cum am planificat. Nu am vrut să fim întrerupţi. Spuse Emm indiferentă. Parcă ceea ce făcuse trebuia să fie înţeles de la sine.
Pe coridorul lung şi îngust acum răsunau cu o pereche de paşi mai puţin. Cineva se oprise din mers, iar Elennis observă asta.
-Tipo, hai odată!  Tresări Elennis revoltată.
-Emm, ce le-ai făcut? Eu vreau să vorbesc cu Cadu! Acum! Ţipă fata.
-Nu. Lasă-i. Avem alte priorităţi acum. Spuse Emm pe acelaşi ton nonşalant.
-Nu mai merg nicăieri cu tine până nu îi văd pe toţi aici, în faţa mea! Vreau să văd că sunt bine, vreau să îi strâng în braţe! Explică Adyna gesticulând.
-Nu! Avem treabă! Spuse Emm, bazându-se pe detaliile planului ei. Podeaua se cutremură sub picioarele lor. Adyna începu să urle de durere înconjurată în propriul ei întuneric. Spre nefericirea ei, Emm a declanşat un monstru.

¤¤

Ultima editare efectuata de catre Adda. in Mier Mai 13, 2015 2:43 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
DarkParadise
Incepator
Incepator

Reputatie : 2
Data de inscriere : 25/03/2015
Localizare : Maybe in hell.

MesajSubiect: Re: Face the fear   Lun Mai 04, 2015 1:32 pm

Deci esti minunata . Ador povestea, si nu, nu e prea lung capitolul =]]. Pune neeext :o33
Sus In jos
Dany12
Incepator
Incepator

Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/05/2015

MesajSubiect: as   Lun Mai 04, 2015 3:41 pm

next next next si :SN:
Sus In jos
Poisoned
Corector
Corector

MesajSubiect: Re: Face the fear   Mier Mai 13, 2015 2:49 pm

O sa pun capitolul 10 diseară, il am scris pe caiet si trebuie doar sa îl transcriu în Word si dupa sa il postez.
Acum sunt la scoala si voiam sa ma apuc sa scriu capitolul 11 si am o intrebare legata de el.
Va surâde ideea ca Adyna sa fie, de fapt, sucub? Sa stiu daca pun asta in aplicare sau gasesc alta explicatie pentru comportomanetul pe care il va avea incepand cu capitolul 12.

¤¤

Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Face the fear   Mier Mai 13, 2015 5:09 pm

Presupun ca e ok. Adica poate asa povestea va fi si mai interesanta. Eu zic ca e ok.
Sus In jos
Poisoned
Corector
Corector

MesajSubiect: Re: Face the fear   Joi Mai 14, 2015 9:30 pm

Capitolul X- Neclar

Anterior- „Spre nefericirea ei, Emm a declanşat un monstru.”
Emm privea cu teamă cum Adynei îi cresc aripi sângerii şi coarne… Atât de multe ţipete de durere. Emm îşi acumulase curajul rămas şi nu ezită să răsăundă provocării.
-Adyna Alexandra de Fiori Mendes, lasă mofturile! N-avem timp de ezitări, nu mai putem amâna inevitabilul! Îi reproşă Emm roşcatei.
Adyna începu să râdă cu o voce demonică, mai apoi aruncând cuţite din priviri către singura sa inamică prezentă.
-Eu, să ezit? Eu, să am mofturi? Tu, micuţă pată egoistă, mai bine ai arunca o privire în trecut, la faptele tale! Strigă Adyna. Am privit fix prin tine, exact către intenţiile tale adevărate!
Emm înghiţi în sec şi se pierdu în gânduri pentru un moment, dar tonul exagerat de agresiv al monstrului din faţa ei îi deranja urechile din nou. Dezamăgirea din ochii Adynei se făcu remarcată iar fata îşi reveni încet-încet la temperamentul dinaintea transformării.
-Tu… tu nu faci asta pentru mine. Egoismul din tine o cere, evident, doar pentru tine. Vrei să scapi de paraşuta aia cu care nu ştii cum te-ai ales. Începu Adyna referindu-se la Elennis, care îşi dădea aere se superioritate prin gesturi. Tu defapt, continuă roşcata, mă foloseşti. Nu contez pentru tine…
Nu mai rezista, cel puţin nu corpul ei firva care căpătă o nuanţă albă ca varul Emm privea şocată scena ce se desfăşura în faţa ei.
-Prinţesă! Strigă Alexander, alergând spre Adyna încercând să o prindă înainte de contactul acesteia cu podeaua. Pentru un moment el avea senzaţia oribilă de moarte, fapt care l-a alarmat şi mai tare. Fiecare emoţie şi gând puternic ale Adynei îi erau transmise şi lui. Ea… era pe moarte? Acesta era sentimentul generat de frica şi durerea care o devorau pe interior?
-Ce eşti? Întrebă Elennis rupând tăcerea, şi deranjând cumva atmosfera cu a ei curiozitate prostească.
-Revino-ţi! Opreşte-te! Astea nu sunt glume! Strigă Emm cu lacrimi în ochi.
-E pe moarte! Ea… moare. Şopteşte Alexander îndeajuns de tare ca Emm să îl audă.
-Nu, nu e! Nu poate fi! N-are cum!
-Emery, încetează! Se răsti Alexander.
-Ce, de unde îmi ştii numele? Întrebă Emm confuză, ezitarea făcându-şi apariţia în tonul vocii ei.
-Prinţesa îl ştie. Ea chiar vede în suflet şi în trecut. Spuse Alexander, ţinând roşcata în braţele sale puternice. Cu teamă în gânduri şi durere în suflet, analiză prinţesa din cap până în picioare, crezând că va fi ultima dată.
Două cicatrici mari şi negre se observau pe spatele ei.
-Aripile… Constată Alexander şi şopti uşor. Emm încă încerca să proceseze cele întâmplate, iar Elennis preoscăia guma de mestecat pe care o scosese din buzunar.
În inconştienţa ei, Adyna se ghemui la pieptul lui Alexander şi începu să plângă. Băiatul îi strigă numele de câteva ori, dar degeaba. Lacrimi fierbinţi… piele arzătoare. Ea chiar nu va rezista până dimineaţă. O voce feminină, melodioasă, răsună în urechile lui Alexander, fapt care l-a îndemnat să strângă mai tare în braţe prinţesa, aflată la limita dintre existenţă şi dispariţie.
„De ce îmi plânge fiica?”
Brusc, toate luminile s-au aprins. Toţi cei care fuseseră adormiţi cândva, acum le strigau pe cordior, în disperare, pe Emm şi Adda.
Părul lui Alexander căpătase o nuanţă mov de ceva vreme. De ce?
Roşcata încă plângea… sânge. De ce?
Cine era acea voce?
Emm era paralizată. Era… vina ei?
Prea multe întrebări, prea puţin timp pentru Alexandra Adyna de Fiori Mendes.

¤¤

Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Face the fear   Vin Mai 15, 2015 10:31 am

O sa moara? Surprised Nu, normal ca n-o sa moara.. Laughing) Pune mai repede next ca iar ma ti in suspans Laughing))) :3
Sus In jos
Poisoned
Corector
Corector

MesajSubiect: Re: Face the fear   Dum Aug 30, 2015 12:50 pm

Deecii... va rog sa nu ma bateti! Sper sa va placa, asta daca mai citeste cineva genialele mele capitole. Love ya!

Capitolul XI- "Imi pare rau"

Lacrimile ei sângerii picurau rând pe rând pe podea. La câţiva metrii de Adyna se auzi o bufnitură. Emm căzu în genunchi privind-o pe roşcată, cum intra din ce în ce mai mult în rolul cadavrului.
-Ce se va întâmpla acum? Se bâlbâi Emm.
Elennis şi Alexander nu se mai aflau în peisaj de ceva vreme. Din cauza lipsei exagerate de energie, Alexander a fost nevoit să se refugieze în mintea şi sufletul roşcatei. Nu îi convenea situaţia de a fi legat trup şi suflet de ea. Ritualul ăla nenorocit chiar trebuia făcut! Şi repede!
Cu corpul întins de-a lungul coridorului, Adyna încerca din răsputeri să se pregătească pentru ceea ce urmează.
-Hei, hei. Te rog, trezeşte-te! Te implor. Am greşit! Am greşit... Suspină Emm, târându-se către Adyna.. dar-
Se aud paşi. Respiraţie cu respiraţie, lacrimă cu lacrimă... Emm intră într-un proces crunt şi forţat de recuperare a energiei. Paşii se auzeau tot mai tare, semn că se apropiau de cele două "frumoase adormite".
Refugiul lui Alexander devenise în scurt timp un iad al temerilor, plin cu părerile de rău ale Adynei care, ghemuită într-un loc întunecat al minţii ei, respingea ajutorul lui Alexander. Era îndurerat, vrând să oprească lacrimile de sânge ce-i curgeau şiroaie, dar era şi incapabil să ajute dacă nici ea nu voia să fie ajutată. Ea şi-a ascuns faţă în palme.
-Te rog Prinţesă, te implor, opreşte-te! Nu este vină ta! Chiar nu pot înţelege pentru ce îţi pare rău... Îi şopti Alexander.
Îşi ridică faţă din palme, lăsându-şi la vedere dezamăgirea de pe chip şi ochii cei roşi.
-Este doar vină mea, am izbucnit! N-am avut încredere în Emery, pentru că nu o cunosc de mult timp. Mi-era teamă de modul în care i-a redus pe ceilalţi la tăcere... îmi cream scenarii. Drame! Drame peste drame! Viaţă mea e o afurisită de drama scrisă prost! Şi din păcate, nu pot scrie eu pentru restul... Eram al dracu de îngrijorată pentru Cadu şi ceilalţi, şi uite unde s-a ajuns! Se răsti Adyna, muscandu-şi de câteva ori buza inferioară care era deshidratat de la plâns.
-Nu te condamnă nimeni! Tu-
-Dar cel mai important, te dezamăgesc şi te ţin forţat cu mine. Vreau să te eliberez, chiar vreau! Să nu mai fie nevoie să suferi din cauza mea! Îl întrerupse ea, care în urmă acestor cuvinte, a fost surprinsă cu o îmbrăţişare.
-Nu mă deranjează să fiu legat de ţine, atât timp cât rămâi tu însăţi. Îi spuse, Alexander, sărutând-o pe frunte.
-Nu! Nu poate rămâne aşa! Exclamă Adyna şi se ridică în picioare.
-Ce vrei să..-
-Don Alexander de Venago, te eliberez din propria mea voinţă. Te eliberez de datoria de a mă proteja! Anima Libera!
-Nu, nu nu nu! Te rog nu! Nu, nu, nu!
Strigătele de negare se auzeau în ecou. Dispăreau încet-încet căci cuvintele ei sincere au fost ascultate. Alexander clipi de câteva ori şi în scurt timp realiza că vraja a funcţionat. Era în genunchi, şi constată şocat că Emm şi prinţesa erau încă inconştiente, lângă baltă de sânge... de lacrimi. Podeaua începu să se cutremure uşor, iar patru figuri necunosctue pentru Alexander se apropiau în viteză; trei băieţi şi o fată. Şocat, primul băiat se oprise brusc, şi odată cu el, toţi ceilalţi.
-Cadu, de ce ne-am oprit? Întreba fata. -Uite, sunt chiar acolo! Continuă ea, îndreptând degetul arătător către destinaţie.
-Cine e tipu' ăla? Întreba băiatul din dreapta celui numit Cadu, indicându-l pe Alexander.
-Manuel, fă ce faci tu mai bine, şi du-le pe Emm şi pe sora mea la infirmerie. Porunci Cadu. Manuel se pregătea să între în acţiune.
-Sora lui? Şopti Alexander, şi îşi întoarse privirea spre Adyna, care încă era într-un somn profund.
Nu putea sta degeaba. O ridică de pe jos, în stilul miresei.
-Idiotule, ce ai făcut? Urlă nervos ultimul băiat la vederea bălţii de sânge. Alexander îl privi confuz.
-Ia-o pe Emm. I se adresa fata lui Manuel. Era confuz. Nu după mult timp s-au înţeles din priviri şi execută ce i-a fost spus. Când un nor negru a apărut lângă Emm, Alexander privi fără să pună vreo întrebare.
-Alexander de Venago, v-aţi separat? Întreba Cadu, iar ceilalţi, exceptând fata, priveau confuzi. Alexander dădu din cap aprobator şi îl urmă pe Manuel către infirmerie.

Astept pareri Very Happy

Ultima editare efectuata de catre Adda. in Dum Aug 30, 2015 4:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Face the fear   

Sus In jos

Face the fear
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: