Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

Spectrul Realității

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Horoscop
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» Parea sa fie o noapte normala.
Mier Noi 15, 2017 9:18 pm Scris de galeria54

» Vera Renczi
Mar Oct 31, 2017 5:46 pm Scris de Alex.

» Intamplare cu o fantoma
Sam Oct 28, 2017 10:50 pm Scris de Kagome San

» Hollywood Undead - V (Album)
Vin Oct 27, 2017 6:59 pm Scris de Hades

» Hide and Shriek
Vin Oct 27, 2017 4:35 pm Scris de Alex.

» Amnezia -Edit- after 2 years
Sam Oct 14, 2017 11:28 pm Scris de Ave Andreea

» Dupa ce adorm
Mar Oct 10, 2017 7:45 pm Scris de Ave Andreea

» Prietenul care mă însoțește mereu
Lun Oct 02, 2017 9:10 pm Scris de Alex.

» Povești de groază scurte
Lun Oct 02, 2017 7:12 pm Scris de Hades

» Sara Is Missing
Lun Oct 02, 2017 7:08 pm Scris de Hades

» The Fat man
Lun Oct 02, 2017 4:01 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Mlastina groazei
Lun Oct 02, 2017 3:50 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Colecţie de poveşti de groază
Mar Sept 26, 2017 11:43 pm Scris de Hades

» Hanako-San
Sam Sept 23, 2017 2:25 pm Scris de Hades

» Cerere Alle
Vin Sept 22, 2017 3:09 pm Scris de Hades

» REGULAMENT STAFF + MODEL
Mier Sept 20, 2017 6:52 pm Scris de Hades

» REGULAMENT FORUM
Lun Sept 18, 2017 6:44 pm Scris de Any si Dali

» Modern Educayshun (wtf is this)
Lun Sept 18, 2017 11:06 am Scris de Any si Dali

» Morph Girl
Joi Sept 14, 2017 11:01 pm Scris de Hades

» prpunere forum
Joi Sept 14, 2017 8:40 pm Scris de Hades

Distribuiţi | 

Visele celor trei calatori

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

Reputatie : 20
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 17
Localizare : In spatele tau

MesajSubiect: Visele celor trei calatori   Dum Mar 29, 2015 9:32 am

Trei calatori, care mergeau toti in desert, s-au imprietenit. Ei imparteau totul. Intr-o zi si-au dat seama ca nu mai au prea multa apa, si la fel de multa paine ca apa. Au incercat sa imparta intre ei apa si painea, dar nu era destul de mult, asa ca au renuntat. La caderea noptii, infometati, au hotarat sa se culce. Inainte sa se culce cei 3, unul dintre ei a zis:
-Haideti sa dormim, si dimineata vom povestii ce am visat. Cel care va visa cel mai frumos, va fi cel care va gasi o solutie. Ceilalti au acceptat. Dimineata, un calator a zis:
-Uitati ce am visat eu: Mergeam prin niste locuri nespus de frumoase, nu sunt cuvinte care sa le descrie. Acolo, cand ma plibam, am dat de un om, care parea intelepciunea intruchipata. Inteleptul a zis: Tie ti se cuvine painea, pentru viata pe care ai trait-o.
-Ce ciudat! Zise al doilea calator. Uite ce am visat eu: Am visat tot trecutul meu, si tot viitorul. In viitor am vazut un barbat care a zis: Tie ti se cuvinte painea, pentru ca esti cel mai rabdator.
-Ce ciudat, eu n-am visat nimic! A spus al treilea calator. Dar, am simtit o prezenta de o putere infinita, care mi-a zis sa iau painea si sa o mananc. Asa am facut

Povestea asta nu este facuta de mine, este chiar o legenda, fiindca sunt multi care zic ca demonii nu influenteaza oamenii cu nimic.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alle
Spammer
Spammer

Reputatie : 481
Data de inscriere : 22/06/2013
Localizare : Într-un loc lipsit de viaţă.

MesajSubiect: Re: Visele celor trei calatori   Dum Mar 29, 2015 5:14 pm

Obiectez cu totul ipoteza că un demon l-ar fi îndemnat pe călător să mănânce pâinea.
Sunt de părere că acel călător a fost mai viclean și mai deștept, trecându-i prin minte să mănânce el păinea, datorită personaliții sale egoiste a ezitat să spună adevărul și a decis să îi mintă pe ceilalți, astfel dând vina pe o prezență ce l-a influențat.
Pe lângă asta, demonii au putere, dar nu infinită. Sunt printre cei mai puternici, dar în lumea materială, puterea lor este la fel de mare ca a unui luptător profesionist. Are abilități speciale. Și demonii nu sunt răi, dar asta este altă lecție de teologie pe care n-am chef s-o predau acum, oricum nu ați înțelege și nu ați crede ce zic. Nu că ați fi proști, dar ați fost crescuți cu minciuni despre lume, despre Dumnezeu, Lucifer și despre demoni..multe minciuni.

xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

MesajSubiect: Re: Visele celor trei calatori   Dum Mar 29, 2015 5:39 pm

Alle. a scris:
Obiectez cu totul ipoteza că un demon l-ar fi îndemnat pe călător să mănânce pâinea.
Sunt de părere că acel călător a fost mai viclean și mai deștept, trecându-i prin minte să mănânce el păinea, datorită personaliții sale egoiste a ezitat să spună adevărul și a decis să îi mintă pe ceilalți, astfel dând vina pe o prezență ce l-a influențat.
Pe lângă asta, demonii au putere, dar nu infinită. Sunt printre cei mai puternici, dar în lumea materială, puterea lor este la fel de mare ca a unui luptător profesionist. Are abilități speciale. Și demonii nu sunt răi, dar asta este altă lecție de teologie pe care n-am chef s-o predau acum, oricum nu ați înțelege și nu ați crede ce zic. Nu că ați fi proști, dar ați fost crescuți cu minciuni despre lume, despre Dumnezeu, Lucifer și despre demoni..multe minciuni.

Fiecare cum crede el, deja ne ducem cu Dumnezeu si altele, dar, recunoaste, si tu crezi ca exista Dumnezeu, daca nu crezi in Dumnezeu logic ca nu crezi in fantome, si asta conteaza. Si inseamna ca mitul e fals, repet, nu e facut de mine, nu stiu daca e real sau fals.
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

MesajSubiect: Re: Visele celor trei calatori   Dum Mar 29, 2015 5:45 pm

xXDJMinerXx a scris:
Alle. a scris:

Fiecare cum crede el, deja ne ducem cu Dumnezeu si altele, dar, recunoaste, si tu crezi ca exista Dumnezeu, daca nu crezi in Dumnezeu logic ca nu crezi in fantome, si asta conteaza. Si inseamna ca mitul e fals, repet, nu e facut de mine, nu stiu daca e real sau fals.

Acum mi-am amintit, dar nu mai pot edita: in poveste n-am spus, dar este doar o teorie ca acea fiinta era un demon, nu se stie cine era, dar se stie ca era atotputernica. Si daca ar fi fost doar viclean, nu ar mai fi zis asa putin, ar fi inventat o minciuna mai buna.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer

Reputatie : 481
Data de inscriere : 22/06/2013
Localizare : Într-un loc lipsit de viaţă.

MesajSubiect: Re: Visele celor trei calatori   Dum Mar 29, 2015 10:17 pm

De fapt, capacitatea de a minți, a oamenilor de demult era cu mult mai scăzută decât cea a oamenilor de acum.
Imaginează-ți că, cu fiecare secol, numărul oamenilor cu o capacitate mintală ridicată crește, iar acum, minciunile sunt cu mult mai ingenioase.

Și cât despre Dumnezeu, ca tine au spus și alții că eu de fapt nu cred în Dumnezeu, din partea ta..a fost o dezamăgire. Sunt satanistă luciferistă, cred în Dumnezeu, dar refuz să mă închin acestuia.

xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

MesajSubiect: Re: Visele celor trei calatori   Lun Mar 30, 2015 12:28 pm

Alle. a scris:
De fapt, capacitatea de a minți, a oamenilor de demult era cu mult mai scăzută decât cea a oamenilor de acum.
Imaginează-ți că, cu fiecare secol, numărul oamenilor cu o capacitate mintală ridicată crește, iar acum, minciunile sunt cu mult mai ingenioase.

Și cât despre Dumnezeu, ca tine au spus și alții că eu de fapt nu cred în Dumnezeu, din partea ta..a fost o dezamăgire. Sunt satanistă luciferistă, cred în Dumnezeu, dar refuz să mă închin acestuia.

La asta m-am referit si eu, dar nu ma descurc la explicatii.
Sus In jos
Cioby
Veteran
Veteran

Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/02/2015
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Visele celor trei calatori   Mier Mai 20, 2015 4:26 pm

Imi plac cand vorbiti despre ceva legat de religie. Laughing
Sus In jos