Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

Spectrul Realității

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Horoscop
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» Amnezia -Edit- after 2 years
Sam Oct 14, 2017 11:28 pm Scris de Ave Andreea

» Dupa ce adorm
Mar Oct 10, 2017 7:45 pm Scris de Ave Andreea

» Intamplare cu o fantoma
Mar Oct 03, 2017 4:46 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Prietenul care mă însoțește mereu
Lun Oct 02, 2017 9:10 pm Scris de Alex.

» Povești de groază scurte
Lun Oct 02, 2017 7:12 pm Scris de Hades

» Sara Is Missing
Lun Oct 02, 2017 7:08 pm Scris de Hades

» The Fat man
Lun Oct 02, 2017 4:01 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Mlastina groazei
Lun Oct 02, 2017 3:50 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Colecţie de poveşti de groază
Mar Sept 26, 2017 11:43 pm Scris de Hades

» Hanako-San
Sam Sept 23, 2017 2:25 pm Scris de Hades

» Cerere Alle
Vin Sept 22, 2017 3:09 pm Scris de Hades

» REGULAMENT STAFF + MODEL
Mier Sept 20, 2017 6:52 pm Scris de Hades

» REGULAMENT FORUM
Lun Sept 18, 2017 6:44 pm Scris de Any si Dali

» Modern Educayshun (wtf is this)
Lun Sept 18, 2017 11:06 am Scris de Any si Dali

» Morph Girl
Joi Sept 14, 2017 11:01 pm Scris de Hades

» prpunere forum
Joi Sept 14, 2017 8:40 pm Scris de Hades

» Despre mine, promit ca o sa incerc sa ma port "frumos"
Mar Sept 12, 2017 4:22 pm Scris de Kagome San

» Despre simo :D

» Despre mine

» Despre mine
Mar Sept 12, 2017 4:20 pm Scris de Kagome San

Distribuiţi | 

Michael Mayers

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Irina Cristina
Membru
Membru

Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/10/2015
Varsta : 15
Localizare : Nu contează

MesajSubiect: Michael Mayers   Dum Oct 11, 2015 4:20 pm

În urmă cu câţiva ani am avut o întâmplare horror. Dar sper să vă placă

Michael Myers

Era o zi frumoasă de vară când eu şi prietenii mei Raluca şi Răzvan, am decis să mergem la cabana bunicii mele. Nu mai fuseserăm de câţiva ani buni acolo şi nici părinţii mei ultima dată când am fost acolo a fost acum 7 ani şi sincer nici nu mai ţin minte cum arăta locul ăla ciudat. Bunica mea nu m-a suportat niciodată trebuia să-mi aduc singură mâncare de acasă fără să ştie ai mei pentru că ,,draga mea bunică mă iubea foarte tare,,. Drumul era atât de ciudat ca acum 7 ani. Yeiiii am ajuns. Eu ştiam că acea uşă are lacăt dar acel lacăt dispăruse. Răzvan a intrat în cabană ca să se asigure că nu e nimeni şi aşa era. Era atât de multă plictiseală încât îmi venea să o iau la ,,tură,,. Ciudat.. Am găsit un ziar foarte vechi scria cam aşa : ,, Oameni buni încideţi-vă geumurile şi uşile Michael Myers a evadat din închisoare şi a mai omorât încă 8 persoane,, etc.. Auzisem de acest Myers, a fost un mare criminal al lumii.Ei bine eu am decis să mă culc pentru că eram atât de plictisită nicăieri nu-i ca acasă . dintr-o dată Raluca strigă la mine era ora 03:15 noaptea. :
_ Irina scoală-te! Răzvan a dispărut nu îl mai găsim! zice Raluca. Eram atât de confuză încât eram aproape sigură că visez nu ştiam cum să reacţionez. Deşi era ora 03:15 noaptea mi-am luat halatul pe mine şi am început să-l caut în pădure auzeam multe zgomote care strigau la mine gen ,, VINO LA NOI!! ,, Era prea târziu m-am speriat şi am fugit. Am încercat să sunăm la poliţie dar nu aveam semnal...Am făcut un plan ca mâine dimineaţă când ne trezim să-l căutăm. Eu şi Raluca eram atât de speriate pentru că nu aveam semnal iar prietenul nostru cel mai bun dispăruse. Nu am dormit toată noaptea m-am to fâstâcit, nu cred că a adormit nici Ralu. Ei bine se apropiase dimineaţa, şi noi am început să îl cautăm prin pădure dar fără rezultat. Ştiam că bunica mea avea un beci foarte foarte mare cu multe cămăruţe.... Mi-am amintit de el şi am început să-l caut pe Răzvan deşi căutarea nu dădea roade am hotărât să ne dăm bătute dar un detaliu mi-a atras atenţia era că totul dispăruse până şi gemurile vechi ale bunicii .... Dar detaliul important era că găsisem fără să vreau o conservă de peşte deschisă de curând. Dintr-o dată lumina s-a stins credeam că mintea îmi juca feste din cauza că eram prea îngrozită. Credeam că Raluca îmi face o farsă aveam o lanternă am încercat să o aprind. Dar dintr-o dată văd un tip cu un cuţit în mână şi avea o faţă albă parcă era mort. Mă privea de pe scări. Nu mai înţelegeam nimic de ce un om ,,deghizat,, vroia să mă sperie? Dintr-o dată lumina se aprinde am încercat să fug şi să închid beciul când ajung în casă zic:
_ Raluca hai să plecăm de aici hai să fugim nu ştiu cum... Raluca unde eşti???? Nu mai înţelegeam nimic mai întâi Răzvan dispăruse iar acum Raluca...Mi-am luat bagajul am zis gata nu mai caut pe nimeni am luat maşina şi am plecat se făcuse seară şi ştiam că nu o să rezolv nimic dacă plec. Am decis să mă întorc şi să rămân şi să fac un duş şi să mă culc .Dar când intru în baie văd .... sângeeeeee... Fuck.. Şi capetele prietenilor mei Nuuuu iar pe oglindă scria ,,NU O SĂ SCAPI NICIODATĂ TE PRIND EU!!!,, Prietenii mei erau morţi nu mai puteam să stau acolo eram atât de îngrozită şi speriată am zis să iau maşina şi să fug naibii din acel loc. Pe hol apare acel om iar eu îi zic:
_ Ce vrei de la mine omule? De ce mă tot urmăreşti de ce i-ai omorât pe prietenii mei? Zic eu. Aveam atât de multe întrebări să-i spun. El tace şi după câteva minute îmi răspunde cu o voce foarte groasă:
_ Ştii ce vreau pe tine. Vreau să mori aşa cum au murit şi prietenii tăi. Zise el.
_ Cine eşti? de ce vrei să mă omori? Îi zic eu.
_ Dacă nu ai mai fii atât de copilă..sunt Myers îţi zic doar atât:nu ştii prin ce chinuri groaznice o să treci mai bine te omor direct .. şi după dispare.
Am luat maşina şi am plecat pădurea era atât de mare încât mă rătăcisem dar intr-un final găsisem autostrada. Ajunsem acasă şi am decis ca nimeni să nu afle despre asta nici măcar poliţia. M-am dus la baie şi am încercat să mă liniştesc dar dintr-o dată apare Myers în faţa mea cu acel cuţit la gâtul meu.. Atunci realizasem că acel Myers era o fantomă şi că eram blestemată i-am luat cuţitul din mână şi i l-am înfipt direct în inimă. Myers a murit.

Topic corectat de PaoloDeni. Am găsit doar 3 greșeli, bravo.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

Reputatie : 76
Data de inscriere : 03/07/2015
Varsta : 17
Localizare : Craiova

MesajSubiect: Re: Michael Mayers   Dum Oct 11, 2015 4:28 pm

Ai pus topicul in locul gresit.

Rog un moderator sa mute topicul la 'Povesti de Groaza'.

Oricum tinand cont de faptul ca esti noua , nu este o greseala mare. Wink
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator

Reputatie : 158
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 18
Localizare : Speis

MesajSubiect: Re: Michael Mayers   Dum Oct 11, 2015 9:02 pm

Topic mutat la Povești de Groază
Sus In jos
Bishamon
Administrator
Administrator

Reputatie : 90
Data de inscriere : 03/01/2015

MesajSubiect: Re: Michael Mayers   Lun Oct 12, 2015 2:36 pm

Pai eu nu ma pot abtine in plus te va ajuta in viitor:
Normal se pune - sau X: cand vrei sa faci un dialog.
2.Emoticoanele nu au ce cauta intr-o poveste.
3.Unele momente nu sunt bine configurate.
4.Fantomenele nu mor de la cutite, mai ales e faptul ca ai avut putere sa ii iei cutitul si apoi cum il omori cu un simplu cutit daca e fantoma? o.o 
Ar mai fi si puteamsa  discut mai multe, dar la astea trebuie sa ai grija cel mai mult.
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

Reputatie : 76
Data de inscriere : 03/07/2015
Localizare : Craiova

MesajSubiect: Re: Michael Mayers   Lun Oct 12, 2015 2:59 pm

Umm , de unde sa incep?
Tot capitolul a fost foarte incurcat , virgulele lipsesc si asta face ca pentru cititor povestea sa fie mai greu de inteles.
Emoticoanele nu au ce cauta intr-o poveste!
Au fost si greseli de logica cum ar fi ce a spus si Ano mai sus , fantomele mor de la cutite ?! Nu , normal ca nu.
Actiunea se petrece mult prea repede, intr-un moment sunt in casa , in momentul imediat urmator in padure o.O
Nu ai descris de loc ce simteau personajele , tu cum ai reactiona daca o fantoma ti-ar pune un cutit la gat? Ce ai simti tu atunci?Frica , teroare , groaza ...etc , poti sa te orientezi si dupa asta , iti imaginezi ce ai face tu in locul personajelor si scrii ce ai simti.
Dialogul se face cu " - " de la capat , nu faci dialog in mijlocul propozitiei . -.-
Nu ai descris aproape nimic , cum era padurea ?Cum era casa? Detaliile lipsesc cu desavarsire , nu ai descris nici macar cat sa lasi o impresie de ansamblu.
In anumite momente era o varza totala, ai grija la greselile de logica in primul rand .
ZeusHere♥→★
Incepator
Incepator

Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/09/2015
Varsta : 27
Localizare : bloc

MesajSubiect: Re: Michael Mayers   Lun Oct 12, 2015 6:45 pm

Hm în fantome bagi cuțitul ? =]]] Rolling on the floor)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Michael Mayers   

Sus In jos

Michael Mayers
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: