Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

Spectrul Realității

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Horoscop
Cei mai activi postatori ai saptamanii
TheMasterOfShadows

Hades

Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» SALUT OAMENI BUNI!
Mier Dec 13, 2017 9:42 pm Scris de Hades

» Regulament Anime
Mier Noi 29, 2017 12:00 pm Scris de Hades

» Parea sa fie o noapte normala.
Mier Noi 15, 2017 9:18 pm Scris de galeria54

» Vera Renczi
Mar Oct 31, 2017 5:46 pm Scris de Alex.

» Intamplare cu o fantoma
Sam Oct 28, 2017 10:50 pm Scris de Kagome San

» Hollywood Undead - V (Album)
Vin Oct 27, 2017 6:59 pm Scris de Hades

» Hide and Shriek
Vin Oct 27, 2017 4:35 pm Scris de Alex.

» Amnezia -Edit- after 2 years
Sam Oct 14, 2017 11:28 pm Scris de Ave Andreea

» Dupa ce adorm
Mar Oct 10, 2017 7:45 pm Scris de Ave Andreea

» Prietenul care mă însoțește mereu
Lun Oct 02, 2017 9:10 pm Scris de Alex.

» Povești de groază scurte
Lun Oct 02, 2017 7:12 pm Scris de Hades

» Sara Is Missing
Lun Oct 02, 2017 7:08 pm Scris de Hades

» The Fat man
Lun Oct 02, 2017 4:01 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Mlastina groazei
Lun Oct 02, 2017 3:50 pm Scris de Vilolet LeStrange

» Colecţie de poveşti de groază
Mar Sept 26, 2017 11:43 pm Scris de Hades

» Hanako-San
Sam Sept 23, 2017 2:25 pm Scris de Hades

» Cerere Alle
Vin Sept 22, 2017 3:09 pm Scris de Hades

» REGULAMENT STAFF + MODEL
Mier Sept 20, 2017 6:52 pm Scris de Hades

» REGULAMENT FORUM
Lun Sept 18, 2017 6:44 pm Scris de Any si Dali

» Modern Educayshun (wtf is this)
Lun Sept 18, 2017 11:06 am Scris de Any si Dali

Merry Christmas

Distribuiţi | 

O casatorie ciudata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
yukikuran
Avansat
Avansat

Reputatie : 18
Data de inscriere : 12/08/2013
Varsta : 20
Localizare : nicaieri

MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   Dum Sept 15, 2013 12:54 pm

Nu stiu ce se intampla in jurul meu..nu pot vedea nimic, insa ma simt bine..cred ca aici nu pot pati nimic, oricare ar fi locul asta. Duc mana la cap cu greu, deoarece ma durea destul de tare si observ ca sunt bandajata..nu inteleg motivul...apoi imi amintesc brusc ca am cazut pe scarile din hotel si ma ranisem destul de tare la cap. Dupa cateva minute vad ca se apropie de mine un barbat in alb si ma intreaba:
-Buna..ma numesc David si sunt medicul tau..
-Medicul meu?! Dar ce-am patit..unde ma aflu?...nu inteleg nimic...
-Se pare ca in timp ce va plimbati pe plaja cu sotul dumneavoastra...
-Sotul meu?!...o nu(tip destul de tare cu lacrimi in ochi si duc mainele la gura)Alex, unde este Alex? L-ati putut salva...? Va rog spuneti-mi ca da....n-as putea suporta sa aflu ca a patit ceva din cauza mea...
Din spatele doctorului aparu alt barbat...nu l-am putut recunoaste din cauza lacrimilor care imi inundau atat fata cat si sufletul. Acel barbat a venit langa mine si m-a luat in brate zicand:
-Totul va fi bine! Nu te speria...voi avea grija de tine...de acum nu vei mai pati nimic atat timp cat eu traiesc, te asigur, iubito!
Si simt cum ma saruta pe frunte...era un sarut fierbinte ca si cum ar fi vrut sa-mi spune: Bine ai revenit printre cei vii!...Daca eu pot fi numita asa...vie...un cuvant atat de frumos, care poate insemna atat de multe. Imi sterge lacrimile si cand ma uit mai atent la fata lui am avut o surpriza inimaginabila..era chiar Alex cel care ma tinea in brate si incerca sa ma calmeze...spre surprinderea mea nu avea nicio rana...mi se parea foarte ciudat...asa ca l-am intrebat:
-Cum de esti in viata? Nu inteleg...erai mort apoi erai din nou in viata...nu inteleg nimic...unde sunt ranile tale? zic eu destul de confuza si analizand fiecare centimentru de pe corpul lui Alex. N-avea nicio rana...cum era posibil asa ceva?!
-Cred ca ai avut halucinatii din cauza cazaturii. imi spune Alex pe un ton bland si cald.
-Cazatura de pe scarile din hotel? intreb eu confuza.
-Nu...nu-ti amintesti unde ai cazut?ma intreaba Alex oarecum dezorientat de comportamentul meu.
-Eu imi amintesc ca am cazut pe scarile din hotel si....
-Si ce? intreba Alex curios.
-Si atat..ma corectez eu imediat...cum le puteam spune ca eram urmarita de cineva sau ceva..pentru ca nici eu nu stiam sigur de ce eram urmarita...
-Se pare ca are amnezie...stati linistit, este un simptom normal dupa o asemenea cazatura ca a ei. In cateva zile isi va reveni complet, totusi as dori sa o mai tin sub observatie vreo 3 zile din cauza ranii la cap...a fost destul de grava si vreau sa fiu sigur ca nu are vreo infectie sau altceva.
-Ok..am inteles.
-Daca ma scuzati eu am sa plec pentru ca mai am si alti pacienti.
-Sigur, nicio problema.
Destul de nedumerita de ce se petrecea in jurul meu incep sa-i pun lui Alex tot felul de intrebari:
-Scuze...sunt putin nedumerita...ce s-a intamplat?
-Cred ca ar trebui sa-ti spun totul de la inceput ca sa intelegi si tu, nu? zice el cu un zambet pe buze incercand sa ma linisteasca.
-Cred ca asa ar fi cel mai bine. si ii raspund la zambet.
-De dimineata ne-am dus sa ne plimbam pe plaja si ne-am gandit sa adunam si niste scoici...incet-incet ne-am departat unul de celalalt, apoi te-am auzit tipand. M-am intors repede la tine sa vad ce se intamplase si te-am gasit lesinata intr-o balta de sange....nu stiam ce ai patit si m-am uitat in jur sa vad daca e cineva prin preajma...sa vad daca te atacase cineva, dar nu era nimeni. Se pare ca ai calcat pe un varf de sageata otravit care te-a paralizat si din aceasta cauza pana la urma ai lesinat, iar in cazatura ta te-ai lovit la cap de o piatra...Apoi eu te-am luat si te-am dus imediat la spital. Ai stat in coma in acest pat de spital vreo 4 zile...mi-era frica ca am sa te pierd..numai acest gand ma debusola total si mi-am zis ca daca tu vei muri si eu imi voi lua viata imediat...viata mea nu mai are sens fara tine de cand te-am cunoscut....ma saruta fierbinte si apasat...mi-a fost dor de tine asa treaza, ma bucur ca ai revenit...te iubesc enorm de mult. si ma saruta din nou si mai apasat...ma duc sa-ti aduc de la hotel niste haine, ok?
-Ok...si daca tot te duci la hotel, odihneste-te si tu putin, vino maine dimineata inapoi pentru ca sunt sigura ca in astea 4 zile nu te-ai dezlipit de patul meu. incep sa rad putin.
-Cum de ti-ai dat seama de asta? ma intreaba el nedumerit..
-Te cunosc destul de bine incat sa stiu ca daca eu as pati ceva tu n-ai pleca de langa mine pana nu stii ca sunt ok.
-Aha..pai atunci ne vedem maine dimineata, iubito.
-ok, pe maine dimineata atunci.
Si ma saruta lung, apasat si fierbinte...asa isi ia el la revedere de la mine...imi place. Ma uit la ceas si orele trec ca si anii sau poate chiar mai greu...eu stiu asta mai bine decat oricine altcineva. In cele din urma adorm. Cred ca au trecut cateva ore bune de cand tot dorm, insa cand ma uit la ceas nu trecusera decat 15 minute...ciudat...dar ce era si mai ciudat era ca la mine in salon era intuneric, credeam ca atunci cand adormisem era aprinsa...posibil ca a venit o asistenta a vazut ca dorm si a inchis lumina. Usa de la salon era intredeschisa..vad lumina de pe hol palpaind. Aud ca niste soapte care ma strigau pe nume din afara salonului. Ma ridic din pat si ma duc spre usa salonului. Inainte de a ma uita pe hol mai arunc o privire ceasului...raman uimita....ceasul arata ora 3:33, iar cu cateva minute in urma puteam jura ca era 22:30..cand trecura orele asa de repede nu inteleg..ma mai uit inca o data la ceas si..nu pot sa cred dar ceasul avea pete de sange pe el...ma uit si la pat...si el era rupt si cu sange...defapt cand ma uit mai bine toata camera parea distrusa si era toata patata de sange. Ma apropii incet de usa intredeschisa, aud un zgomot si ma ascund repede sub pat. Se aude ca si cum cineva ar cotrobai, ar cauta pe cineva. Au trecut cateva minute groaznice...in care se auzeau tipete si cum cineva era in aceasta camera si ma cauta pe mine cel mai probabil. In sfarsit inceteaza zgomotul si se aude cum acea creatura iese din camera cu pasi repezi. Mai astept sa treaca cateva minute bune pentru a fi sigura ca nu se mai intoarce apoi ies si eu de sub pat. Ma uit la ceas care arata ora 05:58...cand au trecut asa de repede orele...nu inteleg..oricum, trebuie sa ma grabesc sa ies din acest spital...in curand trebuie sa apara Alex la mine si nu vreau sa pateasca ceva. Ma apropii de usa prudent, usa inca era intredeschisa...aveam vaga impresie ca este o capcana iar eu intram direct in ea, insa nu-mi pasa daca asa il salvam pe Alex, el este viata mea, n-as putea suporta toate aceste chinuri daca el n-ar mai fi, as ceda imediat si m-as lasa omorata..imi urasc viata, toate secretele mele..ma urasc pe mine intr-un cuvant. Am ajuns in dreptul usii si o deschid incet doar cat sa ma pot stresa pe langa ea si perete. Cand scot capul pe usa sa ma uit pe hol raman ingrozita de ceea ce vad, imi dau lacrimile instantaneu...pe hol..
next la cateva comentarii, sper ca va place si ma ridic la nivelul asteptarilor voastre ❤ 
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Hades
Administrator
Administrator

Reputatie : 37
Data de inscriere : 19/12/2011

MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   Dum Sept 15, 2013 1:02 pm

Oh, e chiar superba aceasta poveste, si redactarea ei este nemaipomenita.
Sunt extrem de curios ce se intampla
Super astept :SN: 
Si apropo Alex999 daca totusi tu ramai in aceasta confuzie, te invid la o conferinta pe skype/messenger sa iti demonstrez ca sunt chiar vechiul yourcrys, daca ai tu statisfactia o sa imi mut contul de admin pe  yourcrys, dar deocamdata alegerea mea este sa raman pe acest cont.ESTI INTR-O CONFUZIE TOTALA!

Ultima editare efectuata de catre Admin in Dum Sept 15, 2013 1:11 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://spectrul-realitatii.forum-gratuit.ro
Ave Andreea
Expert
Expert

Reputatie : 11
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 21
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Something new   Dum Sept 15, 2013 1:04 pm

Nextttt!Lovestruck:X :SB: :SB: :SB: :SL: :SL: 
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://inspiratiaestitu.forumz.ro/
Alex.
Administrator
Administrator

Reputatie : 158
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 18
Localizare : Speis

MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   Dum Sept 15, 2013 1:27 pm

Admin a scris:
Oh, e chiar superba aceasta poveste, si redactarea ei este nemaipomenita.
Sunt extrem de curios ce se intampla
Super astept :SN: 
Si apropo Alex999 daca totusi tu ramai in aceasta confuzie, te invid la o conferinta pe skype/messenger sa iti demonstrez ca sunt chiar vechiul yourcrys, daca ai tu statisfactia o sa imi mut contul de admin pe  yourcrys, dar deocamdata alegerea mea este sa raman pe acest cont.ESTI INTR-O CONFUZIE TOTALA!
N-am nevoie...
Sus In jos
AtGod
Membru
Membru

Reputatie : 2
Data de inscriere : 14/09/2013

MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   Dum Sept 15, 2013 7:49 pm

:SN: 
Sus In jos
AtGod
Membru
Membru

Reputatie : 2
Data de inscriere : 14/09/2013

MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   Dum Sept 15, 2013 8:01 pm

❤ 
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer

Reputatie : 481
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 17
Localizare : Într-un loc lipsit de viaţă.

MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   Dum Sept 15, 2013 8:55 pm

interesant Very Happy
Sus In jos
yukikuran
Avansat
Avansat

Reputatie : 18
Data de inscriere : 12/08/2013
Localizare : nicaieri

MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   Mar Sept 17, 2013 8:41 am

din pacate de acum voi posta mai putin...cred ca doar in weekenduri pentru ca a inceput liceul..scuze Neutral 
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator

Reputatie : 158
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 18
Localizare : Speis

MesajSubiect: Re: O casatorie ciudata   Mar Sept 17, 2013 3:12 pm

Bagi next sau nu??? :!: :!: :!: 
Sus In jos