Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

Spectrul Realității

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Ceas
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Bishamon

Alex.

Any si Dali

Subiectele cele mai vizionate
Păzitorii
The Walkers
Jurnalul de dinainte de moarte.
Ripped Face
Teresa Fidalgo. Fantoma care se razbuna!!
Jocul Vampirilor
Nu cititi noaptea!
Cosmarul venit din Iad
O casatorie ciudata
Albert Manwart
Ultimele subiecte
» Anime - Yami Shibai
Vin Feb 16, 2018 8:12 pm Scris de Alex.

» Portofoliu desen
Mier Feb 14, 2018 8:12 pm Scris de Alex.

» ~Învăluirea frumuseții
Sam Feb 10, 2018 11:38 am Scris de Alex.

» Cele două A
Vin Feb 09, 2018 10:10 pm Scris de Alex.

» Model de testare pentru aderanți staff
Vin Feb 09, 2018 5:42 pm Scris de Any si Dali

» Vera Renczi
Joi Feb 08, 2018 10:49 pm Scris de Any si Dali

» REGULAMENT STAFF (+ model cerere)
Joi Feb 08, 2018 9:17 pm Scris de Any si Dali

» Cerere membru staff
Mar Feb 06, 2018 2:33 pm Scris de Hades

» The Nightmare
Lun Ian 29, 2018 5:52 pm Scris de Bishamon

» SALUT OAMENI BUNI!
Mier Ian 24, 2018 11:20 pm Scris de TheMasterOfShadows

» Parea sa fie o noapte normala.
Lun Ian 22, 2018 11:49 pm Scris de Bishamon

» Am revenit?
Joi Ian 18, 2018 3:20 pm Scris de Hades

» vanator de vampiri
Mier Ian 17, 2018 12:20 am Scris de Bishamon

» IT (2017)
Vin Ian 12, 2018 1:34 am Scris de Kagome San

» Amnezia -Edit- after 2 years
Mar Ian 09, 2018 11:19 pm Scris de Kagome San

» Eminem - River ft. Ed Sheeran
Mar Ian 09, 2018 11:07 pm Scris de Kagome San

» Outlast 2
Mar Ian 09, 2018 11:05 pm Scris de Kagome San

» Certificat SSL (Topic Informativ)
Dum Dec 24, 2017 10:09 pm Scris de Hades

» Regulament Anime
Mier Noi 29, 2017 12:00 pm Scris de Hades

» Intamplare cu o fantoma
Sam Oct 28, 2017 10:50 pm Scris de Kagome San

Media

Distribuiţi | 

~Învăluirea frumuseții

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Vanessa Ana Maria
Critic
Critic

Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 17
Localizare : Peste tot şi nicăieri

MesajSubiect: Re: ~Învăluirea frumuseții   Dum Oct 04, 2015 7:48 pm

Nu degeaba eşti sora mea şi te iubesc. Dacă nu băgai next, mai mare ca mine sau nu, tot făceam scandal. În astfel de cazuri am gura mare, şi nu numai Laughing Nu vă ganditi la prostii, ok?
În fine. Genial, extraordinar, bla bla bla etc. Hai cu nextu, femeie!

Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

Reputatie : 126
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 17
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

MesajSubiect: Re: ~Învăluirea frumuseții   Sam Oct 17, 2015 7:41 pm

Tuulaiii tusaaaaa.... Surprised ... Iti ador povestea baiii femeie Heart Aodr felul cum descrii totul, si actiunile care nu se petrec asa repede, gen : sunt in pat, acum in bucatarie, acum in sicriu. Laughing Astept next, RAYSA VREA NEXT fire evil ak47 ... Aaa, RAYSA vrea next ACUM dance2 Next Dragut Bravo Dragut

Vezi profilul utilizatorului
Any si Dali
Administrator
Administrator

Reputatie : 12
Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: ~Învăluirea frumuseții   Joi Feb 08, 2018 9:54 pm

Capitolul 3

Tremuram. Eram perfect conştientă de asta. Nu îmi dădeam seama unde sunt, însă ştiam un lucru: eram speriată. Înfricoşată. Aşa cum nu mai fusesem de foarte multă vreme. Simţeam o groază cumplită şi ce era şi mai rău era că nu puteam face nimic în privinţa asta. Mă simţeam ca într-o paralizie de noapte. Nu puteam să ţip, să lupt cu ea. Puteam doar să stau acolo şi să tremur. La un moment dat aveam senzaţia că mă sufoc. Am început să mă zbat. Sau cel puţin, asta încercam să fac. Sub toată sudoarea şi sub tot tremurul, simţeam ceva şi mai groaznic. Singurătatea. Eram singură.
    Aveam impresia că aşa îmi e cel mai bine. În fond, în ultimii cinci ani începuse să mă mulţumească şi să-mi ofere toată bucuria de care puteam dispune, acest naufragiu personal. Dar acum…
    Frig? Îmi fusese frig. Am simţit ca o străfulgerare stimulul căldurii, ca o săgeată trecută direct prin creier. Era ca şi cum tot sistemul meu nervos lucra la maxim pentru a-mi produce reflexe şi pentru a mă trezi la realitate. De fapt, se mai putea măcar asta?
    Alcool. Am simţit un iz fin de alcool.
    În regulă, SS, ţine-te bine. Tu nu stai niciodată să te plângi şi nu accepţi înfrângerea aşa de uşor. O să mă trezesc cumva, iar când o să o fac, o să fie vai de tot ceea ce se află în jurul meu. Sau cine.
    Pe măsură ce începeam să mă concentrez asupra lumii exterioare, panica scădea încet. Dar nu îndeajuns. Încă tremuram şi simţeam o nevoie disperată să strig şi să plâng, să cer lumină şi îndurare. Dar nu puteam să fac nimic. Nu vedeam altceva în afară de întuneric şi nu aveam de gând să cer îndurare niciunui om. Sau să plâng. Aveam să mă lupt cu asta, de una singură, aşa cum am făcut întotdeauna. Concentrează-te. Am trecut de la frig, la căldură. Alcool. Am simţit miros de alcool. Poate spirt? Pot percepe ceva în jurul meu, însă nu pot înţelege nimic concret din ce se întâmplă, iar chestia asta mă frustrează teribil! Simt ceva, dar nu ştiu ce. Parcă şi aud ceva. Oare? FI-R-AR. Asta nu o să meargă. De ce nu pot face nimic?! Din nou am vrut să ţip, dar de data asta de nervi şi de frustrare. Sunt pierdută? Nu se poate! Nu pot muri aşa. Nu acum, nu înainte să apuc ziua aceea. Detest situaţia asta! Se pare că va trebui să apelez la ultima armă... Cu toată reţinerea de care beneficiam, mi-am blocat mintea. Am respirat adânc, simţind cum plămânii mi se umflu precum unei broaşte şi… pepene galben?
    Am respirat brusc şi zgomotos şi imediat apoi am dat într-o tuse isterică. Deci asta înseamnă, de fapt, să respir. Am ajuns să mă amăgesc singură la propriu. Haios.
    — Eşti bine?
    Fără să gândesc, mi-am întins pumnul şi am lovit cu forţă în direcţia de unde am auzit vocea. Aproape că uitasem pentru o clipă că mai era cineva aici. Din păcate însă, nu am reuşit să lovesc nimic altceva în afara aerului, pe care lovitura mea îl despică vâjâind.
    — Whoaa, uşor, tigrule!
    Mi-am întors rapid faţa înspre el, pregătită să-l rup în bătaie, oricine ar fi fost. Dar n-am făcut-o. Din nou acei ochi. Acea privire care mă studia intens şi care aproape că reuşea să-mi pătrundă în suflet. O, frate. Nu îmi voi pierde firea iar!
    — Unde sunt?
    Băiatul mă privi cu o sprânceană ridicată.
    — Ai de gând să îmi răspunzi, sau o să stai acolo ca tălălăul? îl întreb eu calm, începând să simt deja iritarea.
    — Ce bine că mai există şi fete recunoscătoare, nu-i aşa?
    — Aproape la fel de minunat ca existenţa celor care îţi răspund direct la întrebări, fără ocolişuri, replic eu plictisită.
    Schiţă un mic zâmbet. M-a trecut un fior. Ce a fost asta?
    — Văd că îţi place să fii înfiptă şi sarcastică. Eu sunt Fall.
    — Fall? îmi arcuiesc o sprânceană.
    — Da, Fall, chicoteşte, ca pentru el însuşi.

Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator

Reputatie : 159
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 18
Localizare : Speis

MesajSubiect: Re: ~Învăluirea frumuseții   Sam Feb 10, 2018 11:38 am

Poate e prima dată când cineva îți spune asta, dar uite ca mi se pare că folosești un limbaj prea... nu știu cum să spun. Nu e filozofic, nici foarte complicat, dar parcă îmi pare că folosești prea multe floricele prin narațiune. Pe mine de exemplu mă obosește uneori să citesc 1000 de metafore, comparații și alte figuri de stil, dar e părerea personală. Cred că în unele locuri pui punct în loc de virgulă și faci alineate inutile. Povestea e interesantă totuși, nu am ce să mai adaug.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ~Învăluirea frumuseții   

Sus In jos

~Învăluirea frumuseții
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: